Pulloharja se jaksaa!

ja Paavo kans!

9

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosi on

      Puhut täyttä asiaa. Vihapuheita riittää niin kauan, kun päättäjät eivät uskalla tuomita ulkomaalaisten tekemiä rikoksia Suomessa. Päättäjiltä on tultava selvä ja yksinkertainen viesti, ettei Suomessa hyväksytä kenenkään tekemiä rikollisia tekoja olivatpa tekijät minkä maalaisia, mikä rotuisia, minkä värisiä tai minkä uskoisia tahansa. Se ei ole "Rasismia" jos vastustaa ja arvostelee rikollisia tekoja.

    • " "

      Se on sitä positiivista syrjintää.

    • #&%"

      Kuinkahan laajalle se Islam on oikeastaan jo levinnyt euroopassa ? (saa kai tätä ainakin miettiä..)

    • 16+8=24

      No eihän sitä voi mennä tuomitsemaan muiden tekemisiä, kun omissakin tuntuu olevan peiteltävää, niin että kaikki meinaa "unohtua" mielestä, kun jotain mennyttä selvitellään.

    • 666666554433

      vapaamuurarit käyttää tilaisuutta hyväkseen iskeäkseee persuihin,suunniteltu juttu tai käytetään tilaisuutta hyväkseen
      arhimäki.tuomioja ja ahnesaari

    • Joopee

      Nyt on oikea hetki katsoa peiliin parinkin ns.osapuolen ja ruveta puhaltamaan yhteen hiileen.

      Niin viherpunaisten vapaakatto yms. ryhmän KUIN myös kovasti arvostelevien oikeisto ps ryhmittymineen. Tästä ei tule yhtään mitään Suomen kokoisessa yhteiskunnassa saatikka pohjoismaissa.

      Kaikessa on kysymys vallasta ja rahasta. Siitä kikkaillaan niin poliiitikko, virkamies kuin yksityisen sektorin kysymyksissä. Loppujen lopuksi kysymys on vaan kohtuullisesta toimeentulosta ja oikeudenmukaisuudesta skandinaavisin arvoin.

      Jos ns. mokuttajat löisi jarruja ja eivät fundamestaloituisi ajatuksineen ja vaatimuksineen niin varmasti toinen laita laittaisi jarruja samointein.

      Räksyttäminen aiheuttaa räksyttämistä ja joku muu tätä veneen keikuttamista toivoo/ hyötyy kuin ns. aktiivit molemmissa ryhmissä.

      Nyt jarruja ja aivot käyttöön ja Suomen asiat kuntoon.

      Ps. kaikella voimalla on aina vastavoima.

    • DDR:n agentti

      Hakaniemen pultsari,törkyturpa Tuomioja on ääliö !!!

    • naurattaa jo

      Pulloharja *tyrsk* :D))) kaikkee te kesittekin :))

    • 6009088654

      luulisin että juonut jo tarpeeksi,ne vasta vittumaisia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      275
      17546
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5645
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      121
      2631
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2135
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1788
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1040
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      970
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      933
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      931
    Aihe