Absolutisti nuoria jossain - niin missä?

No Worries

Hei!

Olen jo pitemmän aikaa yrittänyt etsiä ikäistäni seuraa (15), joka ei käytä alkoholia, tupakkaa tai muita huumaavia aineita. Ongelma vain tuntuu olevan se, ettei ketään tunnu löytyvän... olen päätynyt huomaamaan, että kaverini käyttävät alkoholia, eivät kovin usein, mutta kumminkin. Toivoisin, että sellaisia nuoriakin löytyisi, joidenka kanssa voisi olla ilman paineita käyttää alkoholia tai tupakkaa. Haluaisin tutustua uusiin ihmisiin, joten jos olet sellainen niin pistä kommenttia :)

2

168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimitön

      no voi harmi :( ite sinun ikäisenä olin samassa tilanteessa kun "alkoholittomia" kavereita ei ollut. nyt 25 vuotiaana niitä on alkanu tulla enemmän vastaan. mutta toivottavasti löydät päihteetöntä seuraa :)

    • absolutistibokser1

      Moi! Et ole ainoo hyvä,että sulla absolutismi linja se vaatii jo itsekuria. Itse urheilijana( nyrkkeilijä) en voi pilata kroppaani semmosilla paskoilla,joten myös absolutisti. Niin ja 15v. Jos kaipaat jutteluseuraa niin onnistuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      25
      4207
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      2131
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      96
      1438
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      169
      1355
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      59
      1231
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1105
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      200
      1062
    8. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      47
      973
    9. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      952
    10. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      936
    Aihe