Minut potkittiin ulos intistä

Erottaminen S.yistä

Aloitin palveluksen tänäkesänä isossa varuskunnassa. 11.7.11. Aluksi meni ihan hyvin. Tupakaverit oli mukavia ja kaikki meni muutenkin mallikkaasti. Jouduin kuitenkin aika pian tarkkailun alaiseksi, koska minuun kiinnitettiin huomiota, koska viihdyin suihkussa pidempään kuin muuta ja hakeuduin usein virtsalle muutaman hyvännäköisen kundin kanssa, että pääsi vähän vilkuilemaan. Alussa kukaan ei uskaltanut kysyä mitään. "vitun homo" ja naurua päälle tuli monen suusta.
Kun ihan tosiissaan iskin silmäni muutamaan saman saapumiserän alokkaaseen ja kerroin heidän olevan hyvännäköisiä. Kerroin myös pitäneni joidenkin nuoren kantaan kuuluvan ulkonäöstä. Ihailin heidän miehekkyyttään ja lihaksikkuuttaan.
No välillä alkoi jöpöttää kun sain sellaisessa uroslaumassa olla. Sitten jouduin ihan päällikkönjuttusille, joka kyseli pelleilenkö vai mistä on kyse?
Kerroin olevani avoimesti homoseksuaali ja samalla ylpeä siitä, että homokin voi käydä armeijan. Taustaani hieman tutkittiin ja tutkimuksissa selveni että elän rekisteröidyssäparisuhteessa. Tosin puolisoni ymmärtää nämä armeijan touhut. Sehän on vähän sama kun heteromies katsoisi pornoa ja vaimo on siitä tietoinen.
Minulle kuitenkin määrättiin vapautus terveydellisiin syihin vedoten. Jopa lääkärin todistuksella. Ikäänkuin homous olisi jokin sairaus. Tämähän on syrjintää.
Homona ei ole helppoa tänäpäivänäkään olla armaeijassa. Syrjintää esiintyy. Varsinkin jos sattuu kehumaan kavereiden ulkonäköä ja muotoon ja jonoon mennessä käsi vähän osuuukin kaverin pepulle tai reisille.
Toivottavasti Pekka haavistosta saadaan Presidentti vaikka ei ole inttiä käynytkään. Hän olisi ensimäinen homoseksuaalinen ylipäällikkö. (Mannerheimin salattuaelämää emmem ainakaan virallisesti tunne. Mutta eiköhän tuo animaatio Uralin perhon olen hyvin lähellä totuutta.

4

949

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5+20

      vittu sie oot tyhmä jätkä ihan totta... kasaa jo helvetti ittes.

    • 18

      Mietitkö koskaan olisivatko ne heittäneet sua pihalle ellet olis koko ajan ehotellu ja lähennelly niitä heteroalokkaita yms yms?

      Kyllä ne heterotki sieltä pihalle lentää jos alkavat liikaa häiriköidä(seksuaalisesti siis) naispuolisia varusmiehiä

    • homo,.,.

      Eivät varmaankaan olisi heittäneet. Olisin siellä hyvin pärjännyt, eikä mulle teetä nuo mies porukoissa olot hankaluuksia. Paitsi tuossa mielessä. Sehän oli vähän kuin pukki paratiisissa.

    • trololololollolololo

      sairaus voi olla ettei kykene keskittymään asepalvelukseensa vaan vilkuilee kanssa sotilaita =D dont ask dont tell tai mene sivariks

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3445
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2579
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      116
      2550
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2195
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1703
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1604
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1546
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      137
      1267
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1156
    Aihe