Vittu on jollain munaa viedä pullon kerääjiltäkin verot HAH.

Olen sitä mieltä että miksi suomessa säädetään tuommoisia veroja mitä ei todellisuudessa pystytä valvomaan. Jyrki Katainen on mun inhokki ministeri. Miten kävikään kun pistettiin toinen rotta sivuun niin saatiin uus tilalle.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän sitä toki suomen rikkaita voi vaivata millään verotukseen liittyvällä,eihän heitä muutenkaan koske veronmaksu !
Esimerkkinä osinkotulot,köyhät on helppo laittaa maksumiehiksi,heillä ei ole lobbareita kuiskuttelemassa päättäjien korviin mitä haluavat.
EK on heidän äänitorvensa,jota varsinkin kokoomus kuuntelee nöyränä,eihän sitä muuten vaalirahaa heltiäisi !

Äänestä

Urpilainen on valtionvarainministeri, joka näitä lakeja määrää.
Neuvoksi: tyhjennä pulloja enempi mitä keräät niin saat veronpalautusta.
Tästä saat kiittää valtionvarainministeri Blondi Urpilaista.

Äänestä

Tuo on hyvä neuvo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vitun Verottaja halo kirjoitti:

Olen sitä mieltä että miksi suomessa säädetään tuommoisia veroja mitä ei todellisuudessa pystytä valvomaan. Jyrki Katainen on mun inhokki ministeri. Miten kävikään kun pistettiin toinen rotta sivuun niin saatiin uus tilalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu