Olen yläastelainen poika, alkaa pikkuhiljaa v*****aa ku ei pysty puhumaan tuntemattomille tytöille tai ei keksi "sanomista" mutta esim jos olen hiljattain oppinut tutustumaan niihin esim. luokassa sitten pääsen juttun ja käkätän ku mikäli kana. Mutta miten saisi alun uuden tuntemattoman tytön kanssa? Apua tarvitaan!
Vastaukset 7
- NauvovaTyttö
Kysy tytöltä jotain ns. keskustelun avaamiseks. siitä eteenpäin oo vaan oma ittes :)
- Depe
Ylempään jatkoo et voit kysyä ihan vaan paljoko kello on. :D
Sehän tarkottaa et sää oot halunnu kysyä just siltä...
Tai sit kysyy jotai kokeisiin tai kouluun liittyvää yleispätevää. Siitä pääsee sitten eteenpäin jos haluaa.- ssssssssssssssssz
"Siitä pääsee sitten eteenpäin jos haluaa. "
Pääsee, jos pääsee. Itse olen 22-vuotias enkä ole koskaan päässyt typerää small talkia pidemmälle muuta kuin kännissä.
"siitä eteenpäin oo vaan oma ittes :)"
Jos on estynyt, mikä on varmaankin aika yleistä ujous-palstalle kirjoittaville, on vaikea olla oma itsensä.
- n
Tytöille voi puhua ihan niinkuin kenelle tahansa :) varmasti joskus tuntuu siltä että tytöt ja naiset on jollain tapaa ylitsepääsemättömiä olentoja mutta ihan ihmisiä mekin ollaan! Jos tyttö on mukava niin eiköhän sitä voisi puhua ihan mistä vain.
Keskustelussa voisi päästä alkuun niin että kyselee tytön elämästä? Näin ehkä saat tytön itse puhumaan eikä sinun tarvitse stressata keskustelun etenemisestä. - ext
Kysy jotain kouluun liittyvää mutta kysy rennosti ja hieman välinpitämättömästi ettet näytä siltä että yrität liikaa.
- 14 v
Yleensä kysyn vaan jotakin normaalia kouluun tai tämmöseen liittyvää. Tuntuu vaan että se tyttö ei välitä yhtään vaikka kivan olosesti puhuukin :) ei se sen kummemmin multa mitään kysele siilein aika masentavaa kum kaikki on silleen että ei kiinnosta yhtään vaikka hymyileekin kun puhuu.
- ujoo
14 v kirjoitti:
Yleensä kysyn vaan jotakin normaalia kouluun tai tämmöseen liittyvää. Tuntuu vaan että se tyttö ei välitä yhtään vaikka kivan olosesti puhuukin :) ei se sen kummemmin multa mitään kysele siilein aika masentavaa kum kaikki on silleen että ei kiinnosta yhtään vaikka hymyileekin kun puhuu.
Jos tyttö on myöskin jollain tapaa ujo?
Omalla kohdalla ainakin käy usein samoin että jos mies mulle juttelee saatan vaikuttaa jotenkin vaivautuneelta ja en näytä kiinnostustani kovinkaan selvästi vaikka todellisuudessa todella tykkään kun joku muu on minusta jollain tapaa kiinnostunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913322 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk65786- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä164721Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma27678Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62647- 47644
- 57638
- 49607