että täysin erilaisten kulttuurien yhteen sovittaminen ei voi olla ongelmatonta puolin eikä toisin. Hän on oikeassa.
Soinia syytetään Norjan joukkomurhasta, vaikka hän on ainoa suomalainen merkittävä poliitikko, joka on sanonut jopa vaalitenteissä, että ihmiselämä on pyhä, kohdusta luonnolliseen loppuun asti.
Ja näistä täällä sitten jauhetaan kuukaudesta toiseen, selvää puhetta kummaltakin... ja mikä pirullisinta, he ovat oikeassa.
Soinia syytetään Norjan joukkomurhasta, vaikka hän on ainoa suomalainen merkittävä poliitikko, joka on sanonut jopa vaalitenteissä, että ihmiselämä on pyhä, kohdusta luonnolliseen loppuun asti.
Ja näistä täällä sitten jauhetaan kuukaudesta toiseen, selvää puhetta kummaltakin... ja mikä pirullisinta, he ovat oikeassa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kansanedustaja Halla-aho on luonnollisestikin oikeassa asian tuolla tavoilla muotoilen.
Soinin aborttikantta on omantunnoskysymys, ja etenkään tilanteessa, josta kyseissä keskustelussa oli kysymys olen jyrkästi eri mieltä puheenjohtaja Soinin kanssa.
Se on nähty ympäri Eurooppaa että muslimit eivät sopeudu länteen - ja monet länsimaat ovat jo sanoneet että monikulttuurisuus ei toimi.
Niin, tuotahan se luusereitten roikkuminen netissä. Onneksi saatte uuden SS puolueen seuraaviin vaaleihin Allah-ahon johdolla. Teitä kaikkia yhdistää tukan ja järjen vähyys. Onneksi Timo Soini oppii sen nyt! "Hengentuotteitanne" on mukava lukea, harvoin peruskoulun kesken jättäneet pystyvät kirjoittamaan noin monta kirjainta oikein ja peräkkäin. SS miehiltä hyvä saavutus!
Persujen vaalivoiton takaa Allah-aho, jonka seuraavasta älykkäästä, uskonnanonvapautta suosivasta lausunnosta rapsahti tuomio hovioikeudessa.
Hallintovaliokunnan puh.joht. perSSu kansanedustaja Allah-aho on kirjoittanut näin älykkään mielipiteen.
""Profeetta Muhammad oli pedofiili, ja islam on pedofilian pyhittävä uskonto, siis pedofiiliuskonto. Pedofilia on Allahin tahto."
Kyllä noita vääriä tuomioita on maailmassa jaeltu kautta historian. Siinä suhteessa tuo hovioikeuden tuomio oli tuomarien oman maailmankatsomuksen, ei lakien mukainen. Jenkeissä tuomitaan ihmisiä kuolemaankin täysin syyttöminä. Ja suomen oikeuslaitoksen kaikista tuomioista vajaa kymmenen prosenttia on joko vääriä, tai osittain, tai väärin perusteltuja.
Mutta tuomaritkin ovat vain ihmisiä.
Paha mennä mamurakastajan kiistämään,että monet Euroopan maat ovat sanoneet että monikulttuurisuus ei toimi.
BUUUUUAAAAHHAAAAHAAAHHH
Minkä maailmankatsomuksen mukaan perSSujen kansanedustaja, hallintovaliokunnan puheenjohtaja Halla-aho saa pilkata satojen miljoonien ihmisten profeettaa pedofiiliksi? Asuuko Halla-ahossa joku salattu viisaus, jolla hän ihonvärin, ulkonäön perusteella luokittelee ihmiset pedofiileiksi? Onko valkoinen ihon väri ja valkoinen rotu ainoa oikea maailmassa kuten kansanedustaja Halla-aho uskottelee, tai sitten hän tunnistaa ihmisten pahuuden ulkonäön tai uskonnon perusteella. Ei tälläinen vainoharhainen hörhö voi jatkaa hallintovaliokunnan puheenjohtajana.