Semmonen mietityttää, että pitääkö sitä viini astiaa ravistella käymisen aikana vai ei ja jos pitää niin kuinka usein. Itselläni nyt on ensimmäistä päivää käymässä preston omena viini johon lisäsin jokusen kilon omenoita. Tämän pakkauksen ohjeissa ravistelusta ei puhuta mitään mutta monissa keskusteluissa se tulee vain esille. Kiitos ja kumarrus :)
viini astian ravistelu?
hämmentynyt.
2
772
Vastaukset
- Ei tarvitse
Ei tarvitse ravistella. Ensimmäisen vuorokauden aikana sitä voi tehdä, mutta tämän jälkeen täysin turhaa. Toki sitten kun lisää pysäytysaineet niin ne pitää sinne ravistella ja samalla hiilidioksidi ravistellaan pois. Samoin myös selvikkeen kanssa.
- hämmentynyt.
Juuri näin olen tehnytkin ja teen jatkossakin. Kiitos selvennyksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653286- 1422327
- 921868
- 1711559
- 861439
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741399- 691182
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341088