Maatalouden vastikkeetta saama ympäristötuki ..

.. 350 miljoonaa euroa vuodessa on ohjattava luomuviljelijälle - jolloin saavutetaan se mitä ympäristötuella haetaankin.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onneksi Pietari on meren rannalla. Ei tarvita turhia ympäristötukia ainakaan sinnepäin! Luomuviljely ja lehmätkin voi siellä hyvin.

Äänestä

Vaihtoehdot ovat:

1. Lopetetaan maatalouden ympäristötuki, koska sillä ei ole saavutettu yhtikäs mitään jo syystä kun ei ole tehty yhtikäs mitään.

2. Jaetaan se ympäristötuki luomutaloudelle - sillä saavutetaan _jotain_ jos se edistää ja tutkii luomutaloutta ilman kemianteollisuutta - ylituotanto supistuu ja Itämeri pelastuu.

Äänestä

Kone kauppaan meni sekin raha,ja sitä kautta ulkomaille suurin osa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itämeren Puolesta kirjoitti:

.. 350 miljoonaa euroa vuodessa on ohjattava luomuviljelijälle - jolloin saavutetaan se mitä ympäristötuella haetaankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu