Hei!
Suurperhe vai suuri perhe? Olen jokaisesta lapsesta hyvin kiitollinen. Jos minulta kysytään: Olenko äiti,- olen. Kuinkas monta lasta sinulla on?- No siis yhdeksänhän niitä on siunaantunut. Siinä vaiheessa kysyjällä menee yleensä kahvit väärään kurkkuu. Miksiköhän?
Ajattelet varmaan, että kuulunko tiettyyn uskontokuntaan, mutten kyllä erityisemmin kuulu.
Minua ei haittaa, että meiltä kysytään perheestämme mielelläni siitä kerron. En tässä nyt paljasta mitään liian henk. kohtaista ihan lapsia suojellakseni:)
Itse olen siis 36vuotias kotiäiti. Lapsia yhdeksän: Adelina 17, Hilla 15, Isla 15, Eelis 12, Aleksi 9, Selina 7, Lumia 5, Lassi 3 ja Leea-Sofia kohta puoli vuotta:)
Mitä mieltä sin olet suurperheistä :)
Perheellinen ja rakastava koti!
ul.rik
3
175
Vastaukset
- en kade, MUTTA!
Aikas hyvät lapsilisäthän saat!
- kuikka2
Mikäli ette ole yhteiskunnan elättejä, niin ei kai siinä mitään. Jotkut saattavat tosin huomauttaa ympäristörikoksesta, kuten ajan henkeen kuuluu.
- ei kede, mutta ??
No miten muuten voi olla? Yhteiskunnalta tulee varmasti tukiaisia, joten huoleton elämä rahoista puhuttaessa. Kotihoidontuki yms. Vaan kun se aikakulta vierii ja tuetkin pakosta joskus loppuu....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648