äänestä ja vaikuta!

Juuri sinun äänesi voi olla ratkaiseva. Äänestä perussuomalaisia! He ajavat Suomen etua Euroopassa! www.perussuomalaiset.fi
9226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

>Juuri sinun äänesi voi olla ratkaiseva.
>> paljon mahdollista.

>Äänestä perussuomalaisia! He ajavat Suomen etua Euroopassa!
>> Miksi äänestäisin heitä? Eiväthän nuo ole minun hyväkseni mitään tehneet kotimaassakaan!!!

Parempi jättää vieraanvaltakunnan vaalit väliin.

Äänestä

Eihän ne osaa ajaa edes autoa saati sitten minkään maan etua.. Etenkin kun Weimarin Saksakin on jo kaatunut...

Äänestä

1% prosentin "vaikutus" on samaa kuin ei mitään.
Suomi on irrotettava EU:sta.

Äänestä
  • Tämä porukka äänestää silti vauhkona VSL:ää eduskuntavaaleissa, vaikkei VSL yllä lähellekään edes sitä 1% kannatusta :D

    Äänestä

  • Kaikki ajattelisivat samoin? Kuka meidän etua silloin ajaisi? JOs on johonkin asiaan tyytymätön, voi siihen vaikuttaa vain ottamalla osaa. Ei sinua kukaan sohvalta tule repimään äänestämään, mutta sitten on myös turha valittaa! Jälkimmäisen lauseesi kanssa perussuomalasiet ovat samaa mieltä!

    Äänestä

Edes perussuomalaiset eivät voi/saa ajaa siellä Suomen etua. Suuren yleiseurooppalaisen puolueen ryhmäkuriin heidätkin ja varsinkin heidät Euroopan "parlamentissa" velvoitetaan. Siispä en äänestä näissä vaaleissa lainkaan. Isänmaallisena äänestän sitten kunnallisvaaleissa.

Äänestä

En halua syyllistyä osllisuuteen valtiopetoksessa.
Olen paljon kuulut ja saanut tietoa että, Suomi vietiin petoksilla ja valheilla EU valejäsenyyteen

Äänestä
  • niinpä tehtiin...ja kovaa vauhtia ollaan viemässä myös NATOON...sillä sekin päätettiin tavallaan jo vuonna 95! EU:n siivellä on helppo saada Suomi NATON jäseneksi.(kiitos Paavo Lipposelle, joka edelleen ajaa tätä asiaa) Kansan on noustava tätä vastaan jo nyt!

    Äänestä

  • Finlandia kirjoitti:

    niinpä tehtiin...ja kovaa vauhtia ollaan viemässä myös NATOON...sillä sekin päätettiin tavallaan jo vuonna 95! EU:n siivellä on helppo saada Suomi NATON jäseneksi.(kiitos Paavo Lipposelle, joka edelleen ajaa tätä asiaa) Kansan on noustava tätä vastaan jo nyt!

    Miksi pitäisi nousta asioita vastaan jos on niistä samaa mieltä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Finlandia kirjoitti:

Juuri sinun äänesi voi olla ratkaiseva. Äänestä perussuomalaisia! He ajavat Suomen etua Euroopassa! www.perussuomalaiset.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu