alotan kohta sivarin ja haluisin tietää että kun siellä pääsee saunaan niin pitääkö olla alasti vai ovatko uikkari saunat?
Lapinjärven sauna
saunan henki
241517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Homosivarit nussii keskenään siellä ilman rihmankiertämään.
Pusi pusi
Hygieniasyistä ei saa uimahousuja tai pyyhkeitä olla! Runkata ei ole pakko niiden jotka eivät halua.
t. Kylälahden sivari
Suomalaiseen saunaan ei uikkarit kuulu. Esimerkiksi uimahalleissa ne on saunassa selkeästi kielletty.
So simple is it eikä asiaan liity sen ihmeellisempää.
Pelkäätkö että sinua vedetään heti rööriin kun otat uikkarit pois? No ei se satu kovinkaan paljoa muuta kuin ekalla kerralla.
täytyypä sanoa että aika huvittava huolenaihe :D
Legioonalaiset ovat sivareita jotka eivät saa työpalveluspaikkaa tai eivät uskalla/ osaa / viitsi hakea sellaista. He joutuvat jäämään Lapinjärvelle hanttihommiin koko vuodeksi.
Kyllähän näitä tapahtuu. Kun itse olin koulutusjaksolla oli asuntolahuoneessani ihan mukava kaveri. Hän taisi olla kotoisin Virroilta. Hän hävisi yhtäkkiä ja joku henkilökuntaan kuuluva haki hänen tavaransa. Järkytyksekseni kuulin että hänet raiskattiin ja pahoinpideltiin asuntolan vessassa tai sen yhteydessä olevassa suihkussa. Hän vietiin tapahtuman jälkeen sairaalahoitoon takapuolensa vuoksi. Kuulemani mukaan hän järkyttyi niin että sai vapautuksen kun ei kyennyt enää palaamaan palvelukseen.
Jos nämä ovat tosijuttuja, niin miksi ei kerrota julkisuudessa?
no koska ne ei ole tosijuttuja...
Tiedätkö montako raiskausta maassamme tapahtuu vuosittain? Poliisi tiedottaa lehdistölle vain murto-osasta rikoksia ja yleensä vain mikäli haetaan yleisöltä tietoja tai havaintoja. Raiskauksista jätetään iso osa ilmoittamatta Poliisille. Epäilemättä miehillä on vielä isompi kynnys ilmoittaa tämän kaltaisista rikoksista. Kaikki tietävät että tätä tapahtuu myös vankiloissa mutta eihän siitäkään nosteta metakkaa mediassa.
Muista ikuisesti yhden hullun koulutusjaksolta. Pidin häntä ensin ihan normina. Huoneessani oli itseni lisäksi kaksi kaveria. Toinen heistä lähti käymään jollekin henkilökohtaiselle vapaalle. Seuraavana aamuna heräsi inhottavaan yllätykseen. Hullu tyyppi sai siemensyöksyn naamalleni tumputtaessaan silmieni edessä. Hän veti alasti käteen ihan vieressä! Pöhlön nestettä meni suuhun, silmään ja löin pääni kun nousin paniikissa. Suutuin pöhlölle aivan järjettömästi ja mäiskin häntä kuonoon samantien ja kunnolla. Painoin hänen päätään lattiaan mutta hullu vain nauroi ja sönkötti uhkauksia että hän vielä köyttää minut ja vetää minua peehen kun nukahdan. Silmää kirveli kokopäivän. Tyypin juttut kävivät vielä hullummiksi joten kävin pyytämässä huoneen vaihtoa. Syyksi sanoin että en tule toimeen toisen huonekaverin kanssa. Sain onneksi paikan toisesta huoneesta jossa oli sentään normi porukkaa. Pöhlö vain aina virnisteli kummallisesti kun näin hänet myöhemmin.
tämän takia sivarissa viihtyvät vain homot ja bicurious-kyrpänaamat
Nämä tarinat kuuluvat enemmän itsetyydytys.orgin novelleihin, mutta sama kai tuo on missä sitä tarinoi.
nyt on kyllä röllit lähteny joukolla liikkeelle.
minä menen aina saunaan uikkarit jalassa
Sillon kun olin Lapinjärven sivarikeskuksessa niin kerrottiin härskejä pornotarinoita saunassa. Heitimme juttuja vitsillä mutta eräs hiljaisempi kaveri otti munan esiin ja rupesi runkkaamaan raivokkaasti. Olimme vähän että mitä helvettiä. Ihme sakkia siellä kyllä käy.
no sivarit nyt on semmoisia, kyllähän sä tiedät...
Tämä taitaa olla satu setien luvattu palsta
Ainakin minut yritettiin raiskata suihkussa. Tyyppi yritti väkisin panna mua perseeseen kun en suostunu sen ehdotukseen ottaa suikkiin. Lähellä oli ettei onnistunu, kun se tappi pystyssä piti mua tukasta kiinni ja sohi pyllyn suuntaan. Sain yliotteen ja pääsin onnex karkuun. Ei kyllä enää tullu lähdettyä saunaan.
Tosin onhan armeijassakin kaiken näköistä. Erään tuttuni viereen hiipi joku kapiainen yöllä hompahtelu aikeissa.
Oltiin siellä lääkärintarkastuksessa, ja yksi jäbä sitten kysyi meiltä muilta, että "kattoiko se teidänkin perseeseen se lääkäri?" No eipä kattonut, ainoastaan tämän yhden jäbän persreikää halusi tutkia tarkemmin...
Just juu! Hyvät naurut sai! Kiitos kommentoijille!
Tosi juttu kyllä on ettei Lapinjärvellä mitään saunaraiskauksia tapahdu. Ihan iloisesti siellä voi käydä saunassa ja suihkussa eikä tarvitse persettään peittää jollain lukollisella.
Homot ovat melkoinen marginaali-ilmiö ja harvempi niistä edes suihkussa tuijottaa sillä silmällä, eivät kehtaa.
Niitä jotka tuijottavat seinään ja mumisevat itsekseen löytyy myös, sitä en tiedä onko kyseessä esitystä vai tosi juttuja mutta ensimmäisen 2 vk:n aikana niille lekuri kirjoittaa C:n ihan kyselemättä, että niistäkin päästään äkkiä.
Tosihullut saavat vapautuksen jo kutsunnoissa, mutta nämä vähemmän kahelit kyllä jäävät haaviin yleensä sitten ensimmäisten viikkojen aikana ja saavat ne C-paperit.
Ei muutako rohkiasti mukahan vaan... täällä meit' on poikii orrel', ko kanoi konsanaan. Saippuanko tiputat, ni ko jo vain kohta tiiät miks meit kuoropojjiiks kututaan.
Tämä kuulostaa oikein unelma paikalta kun siellä on äksöniä ihan hirvittävällä syötöllääääh!