Tällä palstalla rasistit aina kirjoittavat vihajuttuja muslimien ja mustien tekemistä väkivallanteoista. Nyt onkin eri asia kyseessä, kun britit ovat ruvenneet mellakoimaan oikein kunnolla. Mitäs te rassut siihen sanotte?
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/114538-hirmuinen-mellakka-lontoon-kaduilla-–-kuvakooste
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2022670/Gangster-Mark-Duggan-shot-police-London-cab-shootout.html
Mikä lontoolaisia oikein vaivaa?
viherhissu
3
74
Vastaukset
Vähän samaan tapaan kuin "suomalaiset" mellakoivat linnanmäellä taannoin..
- Olipa yllätys
en sitten millään olisi osannut arvata minkä värisiä ovat nuo mellakoitsijat.
Suomen Persuthan siellä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841273
- 561228
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321142- 601119
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39854Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121729- 26674
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d6820521- 12477