Miksi Jutta ei tee mitään

Tarvitsisimme valtiovarainministerin, kuka hoitaisi taloutta. Mistä sellainen löytyisi?
157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pointtihan on siinä,kun ei sano tai tee mitään niin ei myöskään tee virheitä.Tämäkin lama mikä meillä valitettavasti on esillä on politikkojen aikaansaannosta.Ei tosin meidän politikkojen,paitsi pikku osalta.Meidänkin taloutta on liikaa velkaannutettu vuosien varrella ja tulostakin on alkanut syntyä.Valtiolla on yli 80 miljardia velkaa ja lisää otetaan jatkuvasti.Politikot ovat vastuuttomasti velkaannuttaneet maata muiden esimerkkien mukaisesti.Onneksi joku virkamies on laittanut stoppia edes vähäsen,emmekä vielä ole sellaisessa kurjimuksessa kuin kriisimaat.Nyt viimeistään viimeisimmänkin ylioptimistin on tajuttava ettei velkaa voi ottaa tuottamattomiin toimintoihin,eikä etenkään syömävelaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


häh? kirjoitti:

Tarvitsisimme valtiovarainministerin, kuka hoitaisi taloutta. Mistä sellainen löytyisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu