Nykynuorissa tuntuu olevan todella paljon poikia jotka eivät peittele homouttaan tippaakaan. On hienoa että homo uskaltaa olla oma itsensä, eikä ole kaapissa, mutta ei sitä silti tarvitse joka paikassa kuuluttaa että "EI VOIS vittu- VÄHEMPÄÄ KIINNOSTAA!"
Homoudesta tullut kenties liiankin avointa?
Nuorten avoimuus
273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on tärkeä - varsinkin nuorelle - että pääsee kertomaan toisille asiasta, se on osa itsensä hyväksymistä mikä on erittäin tärkeää, oli sitten nuori tai vanhus.
Ihan sama kiinnostaako sinua, mutta osaa asettua myös toisen asemaan, miten tärkeää heille on se, että pystyvät kertomaan asiasta avoimesti.
minä olen nuori. televisiohomot kyllästyttää minua ihan mahdottomasti. kaikki nämä nikot sun muut bimbot, kyllä myös fab5. miksi mies joka on miehiin päin mainostaa puhetavallaan ja käyttäytymisellään seksuaalisen suuntauksensa?
eihän toki kaikki ole sellaisia pitäähän neitihomoilla olla mieshomopoikaystävä. vai sopiiko kaksi neitiä sitten yhteen?
miksi julkihomot käyttäytyvät kuin neidit? varmaan koska silloin ympäristö ei ymmärrä sitä, että mies pitää miehistä. merkki naisille: hands off.
ja sitten nämä jotka ovat siitä niin ylpeitä että siitä pitää toitottaa koko maailmalle. en minäkään mene maailmalle kiljumaan että olen mitä olen.
minun mielestä saa olla mitä on, kunhan sitä ei toivota kaikille maailman ihmisille heti ensikättelyssä tai ennen sitä ensikättelyä.
älkää käsittäkö minua väärin. en vihaa homokavereita, en lellekavereita enkä bissekavereitani. minusta pitäisi vain pitää suuntauksensa itsellänsä, ei aina tarvitse olla maailman napa