VIHAPUHEILLA pelottelu

on paljolti sisäpolitiikka.

Professori Jarmo Virmavirran blogi on taas asiallista luettavaa - ihan eri luokkaa kuin jonkun Kähärän sepustukset Soinista.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

puumalainen on bisnesmies. hahan aloitti nama vihapuheet ja rassismin.
ei tarvinnut muutakuin ruostuneen megafonin ja ruisraakan aani ja polkupyora ja jasenkirjan niin alkoi ansiosidonnaiset virrata..

Äänestä

Katainen harrastaa pelottelua.

Äänestä

Helsingin Sanomien netti pelottelee vihalla, mutta ei se pelota. Sanomilla on omia kirjoittajia, jotka saavat kirjoittaa vihaa sellaisista kirjoittajista, jotka ajattelevat negatiivisesti Natosta tai Niinistöstä.

Äänestä

DEMUT lähti äkkiä syyttelemään persuja,kun pelkäävät että kohta pääosa heidän kannattajistaan siirtyy persujen leiriin - tavallinen demari duunarihan ei todellakaan ole esim. mikään mamurakastaja.

Äänestä
  • Ne kovimmat mamujen vastustajat löytyvät nimenomaan demari-duunarien joukosta - se on tullut monta kertaa nähtyä.

    Äänestä

Jos pitäsin hattua päässä sen ottaisin pois tuomosillä äänestäjillä! Kuka nuo tuonne eduskuntaan äänestää samat idiootit jotka tällä palstalla kirjottaa ja valittaa.Ei ole pitkä kun siellä oli vaalit. Nyt ei kukaan oli tyytyväinen.Jos minä päätäisin niin Soini olis pääministiri ei varmaan huonompi kuin ne jotka siellä nyt päätää ja antavat suomen pois pala palalta

Äänestä

Olet aivan oikeassa, kyllä tuntuu hepposelta nykyinen hallitus...... Valhetta valhetta vain ja nämä demari naisministerit, Voi,voi toiselta puuttuu vakuudet toiselta koulutus........

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hyvä- kirjoitti:

on paljolti sisäpolitiikka.

Professori Jarmo Virmavirran blogi on taas asiallista luettavaa - ihan eri luokkaa kuin jonkun Kähärän sepustukset Soinista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu