Lipposestako pressa ?

Voi Paavo parkaa. On kansan muisti nyt sentään pitempi. Lipposen kausi oli tuhoisa köyhille ja pienipalkkaisille. Jatkuvia heikennyksiä sosiaaliturvaan.
On siinä meillä sossu. Bushin nuoleskelua unohtamatta.
Ei mitään mahdollisuutta. Kyllä kansa muistaa.
84483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 84

Vanhimmat

muistan myös.Huonointa mainosta sossuille

Äänestä

  • Suomen perustuslakia rikkonut, köyhät kyykyttänyt, öykkärimäinen kaunapoliitikko.

    Äänestä

  • Me päätämme kirjoitti:

    Ongelma vaan on että Lipponen ja Niinistö on kuin samasta puusta, Lipponen ehkä pahempi USAn mielistelijä. Haavistolla on ymmärrystä ja tietoa ulkopolitiikasta ja maailman konflikteista enemmän kuin noilla kahdella yhteensä, mutta kiansaan puree murhatelu ja uhkakuvien maalaaminen.. valitettavasti.

    Äänestä

  • jep jep... kirjoitti:

    Ongelma vaan on että Lipponen ja Niinistö on kuin samasta puusta, Lipponen ehkä pahempi USAn mielistelijä. Haavistolla on ymmärrystä ja tietoa ulkopolitiikasta ja maailman konflikteista enemmän kuin noilla kahdella yhteensä, mutta kiansaan puree murhatelu ja uhkakuvien maalaaminen.. valitettavasti.

    Sehän se hienoa onkin kun paavo syö ääniä salelta.
    Soini menee läpi jo eka kierroksella.

    Äänestä

  • jep jep... kirjoitti:

    Ongelma vaan on että Lipponen ja Niinistö on kuin samasta puusta, Lipponen ehkä pahempi USAn mielistelijä. Haavistolla on ymmärrystä ja tietoa ulkopolitiikasta ja maailman konflikteista enemmän kuin noilla kahdella yhteensä, mutta kiansaan puree murhatelu ja uhkakuvien maalaaminen.. valitettavasti.

    Haavistolla on kakkaa kynsien alla, valitkaamme presidentiksi julkkuhomojani, Silloin presidentinlinnan kemuissa olisi esiintyjänä munamies, haavistollehan ei kotimainen anuksenavartaja kelpaa, hänen on pakko veronmaksajien piikkiin hakea se maapallukan vastapuolelta. Osaisikohan tuon kukaan laskea tuon keikan hintaa ?

    Äänestä

  • Paavo Lipponen on tullut mukaan politiikkaan jo varhaisessa Sosdemin vaiheessa, ja hän on noussut aina Pääministeriksi asti, ja kun EU perustettiin, niin Paavo Lipponen johti Suomen mukaan EU,n hallinnon alle. Ja voidaan sanoa että Paavo ei ole menettänyt uskoaan EU,n hallinnan kykyyn, vaan hän on ilmaissut että asioita pitää muokata paremmaksi, EU,n ytimen ympärillä. On siis varsin huomioitavaa että nämä vanhakantaiset poliitikot yhä luottavat ja uskovat EU,n rakenteeseen ja hallinankykyyn, niin aivan samoin kuin Angela Merkel, ja varmaan monet muutkin eliitti poliitikoista Euroopassa.

    Niin Raakkuna haluaa kertoa että tuon EU,n hallinnan takana on entinen planeetta hallinta, joka ilmaistaan myös EU,n sähkönsinisessä lipussa olevana tähtiympyränä, ja niiden planeettojen voimasta tuo komissio on ollut hallintakykyinen aina viimeaikoihin asti, mutta voin kertoa että Raamatussa annetun tiedon mukaisesti, "Ensin puhdistetaan avaruus, ja sen jälkeen tapahtuu muutos maanpäällä" Ja nuo entiset taivaanavaruuden hallitsijat ovat toimineet Antikristuksen 666 alaisuudessa, joka on nyt suistettu vallasta. Ja sen saamme huomata maanpäällä, todella huonosta hallintakyvystä, ja mentaliteetista, joka ei tahdo tunnustaa tosiasioita, ja katsoo ettei muuta mahdollisuutta olekkaan, kuin ainoastaan kaaos ja sekaannus. Joop.

    Äänestä

Nyt Niinistöllä rupeaa puntti tutisemaan, koska Lipponen on ainoa varteenotettava vastustaja.
Saas nähdä loppupeleissä kumman taakse perussuomalaiset asettuu, porvari vai työväestön ehdokkaan?

Äänestä
  • Kuka sanoo että päävastustaja Niinistölle; voihan Niinistön tilalle tulla joku muukin. Ei kuitenkaan Paavoa valita kun kansa muistaa Paavon pahat työt, ei ajattele muita kuin itseään ja ilmeisesti myös Päiviä (ehkä). Öykkärikö pressaksi, ei ikinä.

    Äänestä

  • Edustaako paavo l.työväkeä????

    Äänestä

  • Paavo on paras.

    Äänestä

  • kysyn vaaaaan kirjoitti:

    Edustaako paavo l.työväkeä????

    Saas nähdä, vieläkö Niinistö esiintyy työväen presidenttinä...

    Äänestä

  • Paavo voittaa kirjoitti:

    Paavo on paras.

    Paavo on liian vanha presidentiksi, vaikka olisi kuinka paljon kokemusta.
    Kuinka näin tärkeään tehtävään voitaisiin valita näin vanha henkilö, kun työmarkkinoilla vastaavan ikäisellä ei ole mitään mahdollisuuksia. Kyllä Paavon katseesta huomaa jo, että ajatukset ovat hidastuneet ja kulkevat jo aivan muualla, ikä tekee aina tehtävänsä. Nuoremmat voivat astua remmiin!

    Äänestä

  • kysyn vaaaaan kirjoitti:

    Edustaako paavo l.työväkeä????

    Paavohan on paavo, tarkoitan tietenkin väyrys patea, ei siinä demarilla ole mitään jakoa, mutta jos, se mari ottaisi sen dildon välillä pesuun ,ja kertoisi ,miltä se tuntui.

    Äänestä

hakkaraisen taakse

Äänestä

voi paavo parkaa,onko vanhainkodissa ollut avointen ovien päivä, päässyt yöjalkaan ja ehdolle, muistan yhen kirjailijan joka oli ehdolla kansanedustajaksi, ei tainnut tietää edes omaa nimeään, vanhuus ei tule yksin, mutta sen voi elää arvokkaasti, ei itseään nolaamalla.

Äänestä
  • Kuka kertois pavelle sadun keisarin uusista vaatteista eli aika on vaan ajanut papparaisen ohi jo ajat sitten. Nyt meillä siis olisi kaksi "nuori nainen vaimona" ehdokasta, siinäpä sitä meriittiä.

    Äänestä

No nythän pomppasi. Lapsenpainajahan tuosta perverssijoukosta vielä puuttuikin.
Perverssejä kaikki lukuunottamatta Soinia, Räsästä ja Salea.

Äänestä
  • No, Sale puolustaa myös homojen asioita...

    Äänestä

Puavon haaveissa on ainakin seuraavat asiat:

-ökyriistäjien ylivoima ja köyhien köyhdyttäminen lisää
-rajoittamaton maahanmuutto ja periaate "asunto ja sossutuet kaikille mamuille"
-suomalaisten syyllistäminen ja vaientaminen tyyliin Stasi ja DDR

Kyllä olisi irvokas pressapari tavallaan, tuo Paavo ja eukkonsa Päivi. Yhtä irvokas kuin Pekka Haavisto ja miespuolisonsa.

Äänestä

Ei ole presidentiksi. Pääministerinäkin unohti vasemmistopuolueet ja teki mitä tahtoi eduskunnan puhemiehenäkin, tilaili sinfoniaorkestereja ym.

Äänestä

Arvoiltaan kokoomuslainen. EU-politiikka tiensä päässä, kamsa ahdingossa ja valtio veloissa.

Äänestä
  • Minä luulin (muistelin) että Paavo Lipponen on Kok? Mutta eihän se ollutkaan.

    Äänestä

PAAVO PAAVO ÄLÄ TULE ENÄÄN SORTAMAAN KÖYHIÄ. PYSY PÄIVIN ILONA KOTONA.

Äänestä
  • Paavoahan ei ikinä saa sekoittaa tuohon Väyryseen, mitä paavo on itselleen luvannut, se toteutettakoon. paavo väyryselle 3/5. Lipposelle ? "out".

    Äänestä

Ei käy. Nyt on saatava välillä demokraattinern persidentti joka arvostaa suomalaisia kautta linjan. Eikä pahitteeksi olisi ripaus urheilullisuutta näiden ööö miten sen nyt kauniisti sanoisi..könkkääjien jälkeen.

Äänestä

Kylläpä aamu alkoi sysimustana kun uutinen tärähti silmien eteen: "Lipponen harkitsee lähtemistä mukaan presidenttiehdokkaaksi"

Sitten meillä olisi kaksi PAAVOA, jotka ovat menneiden talvien lumia, eivätkä ymmärrä jättäytyä jo sivuun. JA luulen että jopa PAAVO V. olisi Suomen kansan kannalta pienempi paha kuin PAAVO L.

Hei...ihan tosissaan...ei enää Lipposta huseeraamaan valtion asioita. Suomen Kansalla ei ole enää yksinkertaisesti varaa päästää Lipposta pressaksi.

Äänestä

Ei ikinä Lipposta pressaksi, Paavo ei ilmeisesti muista mitä kaikkea pahaa tuli tehtyä pääministeriaikanaan. Dementia on varmaan iskenyt pikku-Paavoon. Kyllä kansa muistaa Paavon pahat teot jos Paavo itse ei muistakaan.

Äänestä

Kyllä kansa muistaa takinkänttääjien niinistön ja lipposten temppuja ja valheita !! Ei kansa tyhmä ole !!!

Äänestä

VEDÄ PAAVO KAASUPUTKEA VAAN !!!EI SUOMEN KANSA SUA KAIPAA !!!
KATSOS PAAVO ,SE ON SULTA OHI JO !!!

Äänestä

Minä ainakin muutan ruotsiin jos PAAVOSTA tulee pressa !!

Äänestä

Ei ainakaan Lipposta pressaksi!
Ei enää kansan kuppaamista ja köyhän kyykytystä!
Sen verran on vielä muistissa 90-luku eikä ihan äkkiä unohdukaan.

Äänestä

Voi hyvä luoja, koko maailma on sekaisin kaikin puolin ja nyt vielä pitää lukea että Paavo Lipponen on valmis tuhoamaan suomea vielä enemmän kuin he Halosen kanssa tekivät viemällä suomen väkisin emuun.
Kyllä viha ja katkeruus nousee pintaan todellakin ja Halosen on syytä olla huolestunut vihapuheista ja teoista, mutta ne eivät välttämättä kohdistu mihinkään muuttajiin, vaan tuollaisiin henkilöihin jotka ovat tuhonneet kymmenien ja satojen tuhansien ihmisten ja perheiden koko elämän.
Lipponen on ollut aina suurin vastustaja kun -90 ja 2000 luvun alkupuolella yritettiin saada poliitikkojen ja virkamiesten idioottimaisesta hölmöilystä johtuneet kansalaiset takaisin elämään velkajärjestelyjen avulla.
Ja nyt demarit haluavat tuon pölhö-kustaan vielä pressaehdokkaaksi, kyllä täytyy demareiden eväät olla aika vähissä kun eivät ymmärrä että seuraavissa vaaleissa heidän ryhmänsä lienee siellä n. 5 % kannatusluokassa.

HYVÄSTI SUOMI, RYHDYN KOKOAMAAN LÄHTIJÖIDEN LISTAA NETISSÄ HETI KUN LIPPONEN ILMOITTAA LÄHTEVÄNSÄ EHDOKKAAKSI JA USKON ETTÄ LÄHTIJÖITÄ RIITTÄÄ........!

Äänestä
  • Taas kiukutteleva demari, ei käy! Viimeinen vaihtoehto.

    Äänestä

Onkos Lipposella taas ollut salainen neuvottelu Buss-veljen kanssa?
Paavon sotatukia tarvii ainakin USA.

Äänestä

Hyvä valinta - se TAKAA demareitten menestymisen vaaleissa.

Äänestä

Niinistön teot kansa on autuaasti unohtanut. Aikanaan Paavoa ja Saulia ei voinut erottaa kuin rautakangella.

Äänestä

EIKS APRILLINPÄIVÄ OOOOOOOOOOOOOOOOO 1.4 VAI HÄH VAI HÄH VAI jne.

Äänestä

Jos haluamme halpatyövoiman lopullisesti lisääntyvän SUOMEEN silloin on kokoomus onnistunut.Suomen paras etu ei ole EU ,mutta on hyvä olla edes mukana kehityvässä Euroopassa- negatiiviseen suuntaan kun ollaan menossa.Kaikenlaiset EU laajentumiset ovat hölynpölyä.Yhteinen kansallisten arvomaailmojen jakaminen on varmaan monesta aika värikästä demokratian toteutumaton olettamus .Kulttuurien yhteinen rahaliitto näyttää jumiutuneen paikalleen ,eikä brysselissäkään ole tarjota medialle muuta ,kuin elvytyksen ja keinotekoisen vakauden tietä.Rahapoliittista lamaa ei vaalijuttutempauksilla poisteta,kun ollaan aina vaan neljän tai kuuden vuoden päästä tavoitteesta.Kukahan näitä politiikan suomia eri mausteilla höystettyjä tarinoita aina vaan paremmasta euroopasta oikein uskoo- ei kukaan.

Äänestä
  • Mikä mahtaapi olla se "kehittyvä" eurooppa, no, se on tätä / kunmeolemmeeuroopassmeilläonkaikkieuraapankansalasenedutjomesomaliaaneimanisiiseuroopaantaarahapääseelisääntymäänrauhanoloisasiksisomalihaluaasotaaeropaankoskaeuropanvaimoteiympärileikatut, siksiminätullasuomeentäälläeityösarahakunpyytää.

    Äänestä

Jos eletään kuin siat pellossa on edessämme Kreikan tie. Älä ööö..ö....ööööö unohda sitä. Soisiaaliturvaan on pakko tehdä heikennyksiä. Veromarkat ei muuten riitä, vaikka pahaltahan se tuntuu että mummut ja papat makaavat hoitokodessa samoissa vaipoissa. Rahahan ei tule tyhjästä. Pitäsi lasten ja sukulaisten ottaa vastuuta vanhoistakin ja lapsistaan. Juopot voisivat lopettaa juopottelun ja alkaa tekemään töitä elantonsa eteen. Kuten muutkin sosiaalipummit ja vähemmistöt. Ei kaikkia asioita voi kustantaa yhteiskunnan varoilla.

Äänestä

Voi Paavo..Paavo kaksi yhtä vänkyrää vahaa höperöö..nyt jäitä hattuun ukot!!!!

Äänestä

Ei enää vanhuksia johtotehtäviin. Ei Lipposta, Väyrystä, Niinistöä ym. tuon ikäluokan edustajia. Liian raskas historian painolasti useine takinkäännöksineen ja lehmäkauppoineen. Muistan vielä Kekkos-vanhuksen kauhean palvonnan ja korvaamattomuuden. Hui olkoon.
Maailma on muuttunut neukkulannuolijoitten ajoista, nuolun kohteena nyt EU.
On aika todellakin tuulettaa ja vaihtaa laakista nuorempi polvi edustamaan maatamme ja tekemään päätöksiä.
Parempi olisi saada virkaan pätevä henkilö kokonaan politiikan ulkopuolelta.
Ahtisaari ei tosin kovin hyvin onnistunut, mutta kampitti pois Kalevi Sorsan, mikä oli suorastaan siunaus. Valco-Sorsa uhkasi jo laittaa rajatkin kiinni, ettei suomalaiset pääsisi pois tästä verohelvetistä.

Äänestä
  • Aivan totta, pahimman suomettumisen ajan poliitikot ovat jo näyttönsä antaneet, siirtykööt suosiolla sivuun. Ihmettelen joidenkin yksilöiden suunnatonta vallanhimoa ja uskoa itseensä. Suomen kansa on kuitenkin pohjimmiltaan järkevää enkä usko, että vanhukset pärjää, sehän tarkoittaisi vanhan vallan ajan jatkumista, jota nykyinen pressa edustaa.

    Äänestä

Taasko tämä örveltäjä yrittää - eikö riittänyt haaskata Soneran rahat pääministerikautenaan.

Taas uusi 'emmä ymmärtänyt' -politiikko, joka yrittää istua tuleen toisten housuilla.

Äänestä

Mites se nyt taas menikään... Paavo oli neuvottelemassa venäläisten maakaasuputkiprojektista. Lopputulos: venäläiset saivat putket ilmaiseksi Suomen merialueen pohjaan ja Lipposesta tuli pikimmiten samaisen firman kalliistipalkattu konsultti... Huh kun pelottaa mitä muuta Paavo myisi ilmaiseksi itänaapuriin!!!

Äänestä

Taidan äänestää Väyrys Paavoa, ei oikein Nato Niinistökään inspiroi.

Äänestä

Eikös Kuopiosta ole jo tämä Lasse Lehtinen (Sdp) ja Mikkelistä odotellaan Olli Rehniä (Kesk) ja Iisalmesta Seppo Kääräistä (Kesk). Savonlinnasta ja Varkaudesta ei ole vielä omaa "piällysmiestä" ehdotettu? Kyllä pilavetinen Kekkonen kaipaa oman työnsä jatkajaa ja lähinnä häntä on kyllä Mooses johtamaan kansaansa joko Euroopan ja euron ytimeen tai nahkurin orsille.
Voisiko sopia että savolaisten kiintiö on nyt kiinni ja haetaan seuraavana kainuulaiset ja pohjoiskarajalaiset presidenttiehdokkaat. Kalakukossa on nyt jotain ylimääräistä mukana, kun tällaista tautia pukkaa suomalaisten kiusaksi. Ja eikös se jo riitä, että pääministeri on Siilinjärven Pöljältä?

Äänestä

Mediaan pitäisi saada enemmistö perussuomalaisia ihmisiä. Esim. viljelijät ovat kohta kusessa suomessa ja maaseutu erilaisten ryhmien ja uskonlahkojen temmellyskenttä.Presidentin soisi olevan seuraavaksi TIMO SOININ- HÄN EI OLE POPULISTIPELLEJEN VIETÄVISSÄ .Suomessa presidentti ja hallitus oman eurooppa politiikan kimppuun ja maa kuntoon niinkuin Vennamon aikoihin.Uusiutuvien luonnonvarojen käyttö järkeistys suomeen tuulivoimaloita pystyyn ja vaikka kiinalaiset marjanpoimijat rakentamaan niitä edullisesti.Ydinvoimalan hinta kalleus tuotto kapasiteetti ei ole egologisen kehityksen kannalla järkevää.Riskit ja ongelmajäte hyötyä suuremmat kustannusrasitteet.

Äänestä
  • Eli tulossa finaali NATO-Niinistö vastaan EU-Lipponen.
    Persut ratkaisevat. Mutta persuthan ovat porvareita,
    ainakin Soini, Halla-Aho, J.Niinistö, jne...eli S. Niinistö voittaa.

    Äänestä

Ei kun diplomaatti fiksu ja filmaattinen pitkänlinjan poliitikko Erkki Tuomioja presidentiksi! Hän on kaikista paras!

Äänestä
  • Ai että, ei oo ilmoittautunna ehdokkaaksi? No, kyllä hän vielä ehtii..

    Äänestä

pappa etsii eläkeasuntoa! kallis pappa suomalaisille...
..kaveri koivisto teki edellisen laman ja pankkikriisin eipä paavopappa
paljon halvempi ole veronmaksajille!

Äänestä

Totta kaikki. Hyvin menee meillä jos tosta tehdään pressa. Ei kiitos, herätkää ihmiset jo. Tarvitaan pressa joka osaa antaa arvoa tavalliselle ihmiselle,näitä on jo nähty liikaa, jotka kumartaa sinne sun tänne vaan eivät kuuntele ja aja niiden asiaa jotka heitä äänestää. Joten eipä äänestetä heittiä niin siinä se on. Toivotaan parempia edokkaita kiitos.

Äänestä

Samaa mieltä ei helvetissä moosesta pressaksi mielummin vaikka Matti Vanhanen sillä miehellä on selkärankaa olla mies eikä ole mikään mooses.Kansa on maksanut Lipposesta jo verirahat laitetaan se kortistoon kunnon miesten joukkoon se vasta olisi sille sopiva paikka ja tulisi suomen kansalle halvemmaks.

Äänestä

No, helvetti! Eikun Taivas, onhan meillä Timo Soini? Entäs, jos musta hevonen ratsastais ja tois ehdolle YLLÄTYKSEN!
Ei politiikasta, vaan todellisesta elämästä. Ihmisen, joka arvostaa ihmistä ja inhimillistä elämää, eikä rahaa ja valtaa.

Löytyykö ihmiskunnasta sellaista?

Lipposen hallitukset syöksi Suomen tuhoon. Onkohan hänellä omantunnontuskia vai viekö hän aikomuksensa loppuun. Suomi myydään,,,,,,?
MIHIN??????.

Äänestä
  • YES! YES! YES!

    Vihdoinkin meillä on ensimmäinen VALTIOMIESTASOINEN presidenttiehdokas!

    - KEPU:lla on ollut kolme perättäistä valehtelevaa pääministeriä

    - KOK:n Sauli ei ole vielä päättänyt meneekö nukkumaan vai herääkö, ja jos
    onkin. ei kuitenkaan ole aika vielä siitä ilmoittaa, ettei mennä asioiden .....

    - VIHR:n Haavisto on OK mutta ei mahdollisuuksia

    - KRIST:n Räsänen ei kestä ainoaa mahdollisuuttaan Kallista

    - RKP:lle sopii vaikka t Hakkarainen, mikäli pakkoruotsi säilyy

    - VAS on entistä enemmän WAS?

    - PERSU:t ottavat ohjat ja menevät Lipposen taakse!


    YES! YES! YES!

    Äänestä

Olen samaa mieltä.Oikea duunarin tappaja.Mitä Suomi tekee niin itsepäisellä yli 70 kymppisellä pressalla.

Äänestä

Juuri näin.
Paavo on ollut todellinen surkimus ja tuhonnut maamme.
Mies unohti että 'pane Paavo leipään puolet petäjäistä, veihän naapurimme touon halla'

Äänestä

STS -Pankki ja Sundqvist ja Valtio.


Eiköhän se Lipkoska ollut tämänkin sopan takana kun pelastettiin hyvä velijärjestelmän osapuoli veloista ja joku vielä painosti varmaan oikeuslaitosta kun päätökselle ei haettu muutosta.

Niihän nämä SDP osapuolet ovat aina pelanneet toistensa pussiin . Esim Tarja ja Manu ym

Äänestä

Lippsnen touhuaa mitä touhuaa, antaakohan puoluesihteeri, jota on mtös hymypojaksi mainittu, se hymy saa selvälläkin ihmisellä oksennusareaktion aikaan.

Äänestä

Mitä niitä säälittelet....ei tule Paavoista pressaa...saletisti näin!

Sauli vie potin että hävettää muiden puolesta....usot´sie? :DDDDDD

Äänestä

Toisella kierroksella presidentinvaalissa on Soini ja Jäätteenmäki.

Toisesta tulee Suomen presidentti ja toinen jatkaa puoluejohtajana ollen Suomen seuraava pääministeri.

Äänestä
  • Ei tuota vihreää ruskeastapitävää pekkaa noinvain ohiteta, kyselkäähän noilta vihreänä esiintyviltä kansanedustajilta, ? Koska on eduskunnan puhemiehen käytössä sähköauto?

    Äänestä

  • Kauko Oksantapittaja kirjoitti:

    Ei tuota vihreää ruskeastapitävää pekkaa noinvain ohiteta, kyselkäähän noilta vihreänä esiintyviltä kansanedustajilta, ? Koska on eduskunnan puhemiehen käytössä sähköauto?

    Lisään tuohon vielä kommentin,? Koska suomen ja eu:n välille avautuu videoneuvottelumahdollisuus, tekniikka on valmiina, mutta brysselin matkarahat jäisivät silloi saamatta. Myös presidentin "esittely" menisi, ilman tuota ministeriautojen letkaa kesäisin, kuka tuota tahtoo? Kuopion seudulta päivärahhoo kuitannut pääministeri katainenko,? Saattaa siinä arhinmäelläkin olla oopperalaskuja veronmaksajien piikkiin. Eikä varmasti kerro ja esittele keikan kustannuksia julkisesti

    Äänestä

Paavo ehdottomasti liian vanhamies,itse olen samanikäinen ja kyllä sen jo huomaa että paras aika on jo takanapäin. Jätä pressa haaveet nuoremmille.

Äänestä

Mikä kansanryhmä nyt nostetaan nahkurin orsille, muistetaan miehen puheet ja uho -90luvun valtaanpääsyssä. Ikääkin rupeaa olemaan jo siirtyä sivuun ja antaa nuorempien jatkaa.

Äänestä
  • Paavolla on yllättävän suuret luulot itsestään ja vetovoimastaan, kertoo jotain ihmisen luonteesta.

    Äänestä

Liian vanha! Ei eläkeläisiä johtopaikoille!

Äänestä

Nyt on suomelle vaihtoehto parempaan suuntaan. Lipponen presidentiksi on hyvä ja parempi vaihtoehto Niinistöön verrattuna.

Äänestä

Tulispa persuilta kunnon ehdokas niin saataisiin edes vaihtoehto

Kahdesta pahasta pitäisi yrittää keksiä se pienempi paha. Ei kiitos

Äänestä

Ari on oikeassa ja makkaran kanssa voisi neuvotella syvempiäkin tarinoita.Sdp on lähempänä suomen työläisiä ,kuin kokoomus ikinä valehdellessaan erilaisilla paremminvointivaltio opeillaan .SAMANLASET PROPAGANDAKIKAT OLI AIKOINAAN VENÄJÄLLÄ MARXISMIN AIKAAN.

Äänestä

Lipposen Patehan se sai aikaan tämän eläkeläisten taitetun indeksinkin, tosin tämän Suomen Leninin ehdotuksesta.
Lipponen on ainakin eläkeläisten toimeentuloa kutistanut enemmän kuin kukaan muu Suomessa. Eläkeläisen osalta se on kuin juustohöylä, mitä pitenpään olet eläkkeellä, sitä pienemmäksi se menee. Patella itsellä taitettu indeksi ei näytä pahemmin häirinneen ainakaan, mitä tulee elopainoon.
Että tällaisia vekkuleita meillä on ehdokkaana.

Äänestä

lipponen on hyvää lannoitetta hautausmaan kukille

Äänestä

paavo on paras

Äänestä

Eiköhän jo riitä nämä SDP: Pressat Suomelle?

Äänestä

Vuonna 2003 silloinen keskustan puheenjohtaja Anneli Jäätteenmäki toi julkisuuteen presidentin neuvonantajalta Martti Manniselta laittomasti saamiaan valtion salaisia asiakirjoja Lipposen Yhdysvaltain presidentin kanssa Washingtonissa käymistä keskusteluista ja asiaa koskevasta ulkoasiainhallinnon raportista WASB-050. Syntyi ns. Irak-skandaali.
wikitietoa
Entisen suurlähettilään Alpo Rusin Vasemmalta ohi -kirjan mukaan Lipposen ja DDR:n Stasin väliset kontaktit alkoivat vuonna 1969 ja Lipponen vuoti vuosina 1969–1972 Länsi-Saksan sosialidemokraattien asioita DDR:n tiedustelulinjan diplomaateille.[32] Kirjan mukaan Lipposen Stasi-peitenimi oli Mungo ja hänen koodi oli XV/326/71.[33] Lipponen on myöntänyt olleensa DDR:n tiedustelupalvelun Stasin manipuloinnin kohteena 1970-luvulla.[34] Entisen taistolaisen Ilkka Kylävaaran Taistolaisuuden mustan kirjan mukaan Lipponen on Tiitisen listalla.[35] Alpo Rusin mukaan Lipposella oli peitenimi, koodi ja avattu operaatio myös Neuvostoliiton KGB:ssä.[32]

Äänestä

MAKKARA JA ARI STOTELES OVAT OIKEASSA....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ööö..ö....ööööö kirjoitti:

Voi Paavo parkaa. On kansan muisti nyt sentään pitempi. Lipposen kausi oli tuhoisa köyhille ja pienipalkkaisille. Jatkuvia heikennyksiä sosiaaliturvaan.
On siinä meillä sossu. Bushin nuoleskelua unohtamatta.
Ei mitään mahdollisuutta. Kyllä kansa muistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu