Suomi lähemmäksi puolustusliitto natoa. Se vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa. Puolustuksen ylläpito kallistuu jatkuvasti ja maalla tulee olla uskottava puolustus.
Natoon
asdertson...
7123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
suomi natoon ei siinä ole muuta kui nhyötyä' ajatellen että voi pelastaa lisää ihmisiä sodalta.
onnellinen olo suomessa ? jos asuisiit muualla niin kuolisit luotiin.
kuolisit nälk''n ja janoon.
pieniä ruoka annoksia sadoin tuhansin. jossa tarvittavat ravintoaineet
kerran viikosa.
kauppa
Natojäsenyys takoittaa sitä että Suomi joutuu jälleen kerran maksumieheksi jossain liitossa/unionissa.
Ei kiitos jos ilmankin pärjää.
Mitään ei saa ilmaiseksi! Sossun luukultakin hakemasi rahat jotkut maksavat. Palokunnan ylläpitäminen maksaa niin kuin puolustusvoimatkin, mutta yksikään kunta ei ole ilman palokuntaa eikä yksikään maa ilman puolustusvoimia. Jokaisessa maassa on on puolustusvoimat jos ei omat niin vieraat.
Kansainvälinen yhteistyö on ensiarvoisen tärkeää oman puolustuskyvyn ylläpitämisessä ja kehittämisessä. Vihollisesta spekulointi on turhaa, kun tilanteet maailmalla muuttuvat entistä nopeammin, mutta ennakko valmistautuminen torjumaan uhat on ainut järkevä toimenpide.
meitä ei uhkaa sota, ei lähellekään. Uhkakuvina ovat löähinnä amerikkalaisen lääketeollisuuden levittämät virukset joita vastaan joudumme ostamaan heiltä itseltään rokotteita. on tämä touhua. EI natolle.