Venäjä tilaa jäänmurtajia Suomesta.

Hyvät naapurisuhteet saavat taas hyvää aikaan. Suomalaiset työllistyvät rikkaan Venäjän naapurina.


http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/08/1372063/venaja-aikoo-rakennuttaa-jaanmurtajia-suomessa
667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

JEP JEP !

Ja minä olen antanut kertoa itselleni, jotta Venäläiset ovat ostaneet Korealaisilta, koko Suomessa olevat STS telakat!
Mutta hyvä että Suomessa laivateollisuuskin jatkuisi!


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

hieno juttu totta vieköön, enemmän vaan pisnestä ni Venäjäkin siitä kehittyy länsimaiselle tasolle.

Äänestä
  • kirjoitustaito 1000 vuotta ennen meitä ja toivottavasti se ei koskaan lähde ameriikkalaistumaan liiaksi. Meiltä on oma kulttuuri jo suureksi osaksi hämärtynyt, teidän usanisti-narkomaanien voksi. Olette Suomensyöjiä, joiden paikka olisi kaatopaikka. kaatopaikka rottien seassa eläisitte petturit.

    Äänestä

  • Venäjällä oli kirjoitti:

    kirjoitustaito 1000 vuotta ennen meitä ja toivottavasti se ei koskaan lähde ameriikkalaistumaan liiaksi. Meiltä on oma kulttuuri jo suureksi osaksi hämärtynyt, teidän usanisti-narkomaanien voksi. Olette Suomensyöjiä, joiden paikka olisi kaatopaikka. kaatopaikka rottien seassa eläisitte petturit.

    kokoomuslainenhan myy vaikka isoäitinsä jos sillä pääsee natokelpoiseksi tai yhtä huonoon jamaan valtiona kuin usa.

    Äänestä

Niinpäs niin ! Suomihan onkin jo Euroopan amerikkalaistunein maa!
Jopa amerikkalainen ylilihavuuskin on tänne jo tuotu!
Että silleen !


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä
  • Joskus kun avaan TV:n tulee joka perke leen kanavalta vain ameriikan mongerrusta, eikä miltään kahdeksalta, jotka minulla näkyy, ei yhtään suomensanaa. Tämmöiseksi ne ovat Suomen tehneet, nämä kannabisnuoret, isämaattomat suomensyöjät. Viitoskanavakin tuntuu ruotsinkielisenä suomalaisemmalta. Nelosen ohjelmat ovat varmasti löydetty Pasilan ongelmajäte laatikosta, en usko että kukaan paskasta mitään maksaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Orack Babama kirjoitti:

Hyvät naapurisuhteet saavat taas hyvää aikaan. Suomalaiset työllistyvät rikkaan Venäjän naapurina.


http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/08/1372063/venaja-aikoo-rakennuttaa-jaanmurtajia-suomessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu