Paljon makuupussin sisäpussi (180g/puuvilla) nostaa comfortia ?
Siis makuupussin lämpöarvoja ?
jari
Osaako joku vastata ?
2
151
Vastaukset
- riippuu..
siitä mitä sä siellä sisällä teet.Jos on kova meno niin kyllä hiki tulee
Nukun. Yksin. En runkkaa enkä nussi siis. Olen jo 53- ei enää niin suuria paineita. Yksin rauhassa nukun.
Olen kuitenkin ajatellut että makuupussit ovat tiukkoja, ja lakana tekee entistä ahtaammaksi. Mielekkäämpää on pukea pussin sisään.
Pussi pitää pestä aina joskus muutenkin, eikä ne niin maltaita maksa etteikö niitä käyttää voi.
Riippuu hiukan missäpäin liikkuu, minulla on angora kerrasto ja fleece on kevyttä, ainakin fleece pusakka pitää kulkea mukana, jos ei housuja.
Kaikki on raahattava mukana aina, ja jokaisesta rätistäkin kertyy painoa.
Meno on sitä mukavampaa mitä kevyempää, mutta kaikki pitää olla tasan tarkkaan mitä tarvii mahdollisimman kevyenä ja mitään ei saa olla liikaa.
Olen muutaman matkan tehnyt ja alan uskoa että varustelista alkaa olla kasassa järkevä, on siihen muutoksia tullut.
MInä muistan jostakin lukeneeni että joku on väittänyt 8C muutosta sisäpussin vuoksi, en tiedä muistanki oikein, väitetään ettei merkitystä pussilla juuri, jos pussi kylmä on kylmä. Kovin ohuthan 180 g kangaspussi on.
jari
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949167Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki564809Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414501Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit532823Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641222Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota421202Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691144