Talousnero Urpilainen: Suuria muutoksia budjettiin ei tarvita, keskitymme rukoiluun. Halleluja.
SDP:llä maksun aika,
rukoilkaamme..
1659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
selvisi, apu on todella tarpeen.
Sixten Korkman on samaa mieltä. Eläkeikiä kuulemma voisi nostaa, muuten ei tarvitse hötkyillä. Mitäs tuosta tuumaat?
urpiaisella mitään hätää ole vaikka lama tulisi takaisin, ei sen palkkoja leikata ja nyt kun pyllistämällä pääsi hallitukseen, niin nou hätä.
Mutta Sixten Korkmanhan ei ole äänestäjien luottamuksen varassa?
Täysin vastuuntunnoton hepskeikka. Kylä se hymy kohta hyytyy, kun totuus paljastuu.
Okei. Kepuvastaus on saatu.
Ei tule virheitä, kune ei tee mittään
En ole saanut nuorisosäätiöltä tukea, se on hämärän peitossa miksi näin väitetään
ps. Ei se oikeudessa käynyt pääministeri
siis mikä ?
Tarkoittanet Urheiluopisto säätiötä.
Vai Riihisäätiötä ?
Eläkeiän nosto voitaisiin aloittaa, nostamalla maanviljelijöiden eläkeikää. Nythän nämä iloiset tukiveijarit pääsevät eläkkeelle 58 vuoden ikäisenä.
Demarithan on nyt päättämässä asian. Siit'ä vaan:D
Katsotaan miten kantti kestää.
perustuu, viljelijät jää eläkkeelle 2 vuotta muita myöhemmin.
kertoa, Urppilainen voisi nyt ensitöikseen kertoa kansalle mitä kivikasoja sai sieltä kreikasta sovittua suomalaisille veronmaksajill
Se sai suomelle takuut,kourallisen papuja.
Miksi Urpilainen lomaili jossakin ulkomailla? Hänen olisi tullut näyttää esimerkkiä ja suosia kotimaan matkailua. Olisivat eurot jäänee kotimaahan!
Kyllä hän on päässyt ihan riittävästi valtion maksamilla yksityissuihkukoneilla Rysseliin lentelemään!
mutta älä niin kuin minä teetn.