Lipposen vuoksi: Jättäkää SosDem puolue

Mies haukkuu maan kansalaset henkesesti vajavaiseksi kun me emme halua olla ruotsalaisia!
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt Lipponen teko-pyhästi "uhrautuu" kun Päivi ja sen sos.dem. kaveri pyysivät ehdokkaaksi "pelastamaan Suomen ja Koko Maailman". Pyh! Lipponen itse hallituksineen aloitti tämän Suomen alasajon...kaivaisko joku esiin ne Lipposen "saavutukset" tänne sivuille? On suorastaan loukkaavaa Lipposen tapaiselta "tyypiltä" tulla hurskastelemaan ja toimimaan "Pelastajana"...hän itse on tosi loukkaavasti antanut kommenttejaan mm. Perussuomalaisista, "populisti oikeistona" jne. Perusuomalaiset kun yrittävävät pelastaa sen mitä Suomessa on pelastettavaa vielä, SUOMALAISEN ITSETUNNON JA ARVOKKUUDEN! Tämän tärkeän, henkisen ominaisuuden alasajon Lipponen hallituksineen aloitti; annettiin tunne, että me suomalaiset ollaan rupusakkia, eurooppalaiset ne on JOTAIN, kumartakaa sinne ja ottakaa kaukaiset "vieraat" nöyrästi tänne elätettäväksi...meidänkin on päästävä "EU:n ytimeen"...ja Lipponen vei EU:n ytimeen meidät ja sitä "saavutusta" maksavat vielä meidän lapsemmekin...jos Suomi pysyy pyörillään. Suomi pysyy pyörillään niin kauan kun Lipponen ei ole toimintaa missään muodossa häiritsemässä, hän on eläkkeensä ja Venäjän konsulttipalkkionsa saanut, joten viettäköön ansaittuja eläkepäiviä.

Äänestä

Kuuntelin tuon Lipposen ilmoitustilaisuuden kokonaan ja korviin jäi erityisen selkeästi verkkojen heittäminen joka suuntaan. Erityisen silmiinpistävästi Lipponen puhui asiaansa lähes pääsääntöisesti ensin ruotsiksi ja vasta sitten suomeksi. Lipponenhan on tunnetusti erittäin voimakkaasti pakkoruotsin kannalla. Verkkoja lenteli myös Kepu suuntaan alue´poliittisilla vihjeillä. Myöskään isänmaata, tasa-arvoa ja yhteisvastuuta ei unohdettu vaan verkon silmiä lenteli niihinkin suuntiin.

Lipponen puhui myös geopolitiikasta ja sillä on mielestäni aika kauhea kaiku. Se on ollut sekä kansallissosialistien että stalinistien harjoittaman politikkan perusta. Geopolitikka on sanana kuitenkin lähes yhtä vastenmielinen kuin vihapuhe sana ja sisältö. Fundamentit puuttuvat ja ne korvataan jonkun persoonan ideologialla ja johdolla.

Itse olen ollut Lipposen hyvä kannattaja varsin pitkään. Siitä oikeastaan siirryin vasta kannattamaan nykyistä Perussuomalaisten linjaa eli Soinilaisuutta kaikkine senkin heikkouksineen, mutta suoraselkäisyineen ja arvoineen. Lipponen on kyllä edelleenkin mielestäni johtajistamme parhaita huolimatta pakkoruotsin ihannoinnista ja putkiosallistumisestaan jonka voi antaa anteeksi. Pakkoruotsia ei!

Luultavasti Lipponen on oikeistolaisempi kuin Niinistö tänä päivänä joten on vielä vaikea sanoa kumpaa äänestäisi jos he olisivat toisella kierroksella. Soinin en haluaisi sinmne lainkaan menevän koska hänellä on vielä paljon suurempi ja tärkeämpi tehtävä pääministerinä seuraavien vaalien jälkeen ja tarvittavien muutosten reaalitoimeenpanijana.

Äänestä

Lipponen suuruudenhulluna luulee olevansa Messias ja maailman pelastaja. Todellisuudessa hän on menneisyyden mies, eläkkeellä ja out maailman menosta.
Hänestäkö muka presidentti ? Niin, demareiden mielestä - ja he taas kerran kerran katsovat peruutuspeiliiin.

Nyt tarvitaan Suomeen todellinen koko kansan presidentti, tekija ja näkijä - Sauli Niinistö, joka on tiukasti ajassa kiinni. Osaava ja taitava, kokenut parlamentaarikko. Eikä ikä paina.

Äänestä

Olen jättänytt jo SDP:n, ja juuri Paavo Lipposen vuoksi !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sakumatias kirjoitti:

Mies haukkuu maan kansalaset henkesesti vajavaiseksi kun me emme halua olla ruotsalaisia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu