Suomen maine huononi

kouluampumisista kaikkein eniten. Huomaan miten ne muistetaan ja nyt Englannissa mellakan aikana on kirjoiteltu niistä ja pelätään että kun koulut alkavat niin nuoret rikolliset saivat makua vallasta ja pystyvät vahingoittamaan kouluelämää monilla keinoilla?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vihankylvö nuorten ja jopa lasten joukkoon on tutkimusten mukaan onnistunut hyvin. Kantavatko nämä riitapukarit ja vihankylväjät kuitenkaan vastuuta puheistaan? Eipä tietenkään!

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Behring Breivik soitti poliisille useita kertoja Utöyan saarelta/1135268485757

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomesta mallia kirjoitti:

kouluampumisista kaikkein eniten. Huomaan miten ne muistetaan ja nyt Englannissa mellakan aikana on kirjoiteltu niistä ja pelätään että kun koulut alkavat niin nuoret rikolliset saivat makua vallasta ja pystyvät vahingoittamaan kouluelämää monilla keinoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu