Nokia Mission sivuilla kerrotaan, että Markku on sairastunut.
Mikähän Markkua mahtaa vaivata?
Mikähän Markkua mahtaa vaivata?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
En ainakaan minä löytänyt sivuilta mainintaa mistään sairastumisesta.
Tuskin ainakaan mitään kesäfunssaa.
Tuolta löysin.
http://www.nokiamissio.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=907:uuden-edessae&catid=122:haaste
Näyttää olevan yhdenmiehen rakennus, kun ollaan sairaana, niin talous on tiukoilla, ei ole Markkua paikalla, jota katsotaan, ei ole uhrituloja.
No, ei ihan niinkään, vaikka voi olla osatotuus. Nimittäin taloudelliset vaikeudet ovat kiusanneet Missiota aina aika ajoin.
Ei ne pienet tulot vaan ne suuret menot. Nokia Missio on tuhlannut rahaa moneen kalliiseen toimintaan ja kuvitellut, että jäsenmäärä ja rahavirta kasvavat. Siellä on eletty yli varojen.
Aamulehden ilmoitukset / mainokset maksavat kamalasti.
Keitä oikeasti kutsutaan noilla mainoksilla?
Olisiko parempi laittaa sitä rahaa lähetystyöhön tai palkkamenoihin.
Vai mitä?
Se on hyvä että kaatuu, tälläiset "piraattiseurakunnat" Mitä on Suomi pullollaan, on Patmoksia on helluntai nimikeellä olevia, pirattiseurakuntia. Mutta Raamatun mukaan on vain, yksi seurakunta, mikä on. Kol.1:24. Lukekaa..
Tällaisten missioiden ei ehdottomasti pidä tehdä minkäänlaista lähetystyötä. Toivotteko todella, että harhaoppia pitäisi vielä levittää muualle maailmaan mukamas jonkinlaisena kristinuskona. Eihän siinä ole edes siteeksi mitään kristillistä. Pelkkää petkutusta, huijausta, hyväksikäyttöä ja rahastusta koko lahko.
mistä olet tuon nerouden saanut, et ainakaan Jumalalta.
Onko mielestäsi reilua antaa ihmisille henkiseksi taakaksi harhaoppi, josta he saavat kärsiä loppuelämänsä?
Lähetystyöllä käännytetty saattaa kuvitella olevansa kristitty, vaikka hänestä onkin tullut vain Nokian mission kannattajajäsen. Aivan samalla tavalla on väärin, että luterilaiset tai vanhoillislestadiolaiset levittävät oppiaan laajemmalle.
Mitä iloa kenellekään on tulla Laestadiuksen tai Lutherin opin kannattajaksi, mutta kuvitella olevansa kristitty? Todellisuudessa hän ei ole lahkouskovaisena edes ehtoollisyhteydessä minkään kristillisen Kirkon kanssa.
Eikös tämmöistä ilosanomaa juuri ole hyvä levittää. Julkisuudessa moralisoidaan puhutaan kauniita ja puhtoisia tarinoita ja yksityiselämässä maistellaan kaikkia namuja, niitä tahmeimpiakin. Sitten jos narahtaa namuherkutteluista, niin kaiken saa anteeksi.
Jos ei koskaan narahda, niin voi jatkaa puuhasteluja hamaan loppuun asti. Kaikki on siis hyvin. Jatkakaa!
Jaahas ja missäs tämä sinun mainitsemasi seurakunta noin niinkuin fyysisesti sijaitsee???
Haluaisin nimittäin mennä käymään siellä...
Siellähän se, ihmisessä itsessään.
Ei niinkään ihmisessä itsessään, vaan ihmiseen vaikutetaan, eli manipuloidaan.
Suurimman muutoksen aiheuttaa kuitenkin se, että Nokia Mission johtajan Markku Koiviston elämässä on ollut seksuaalisten rajojen rikkomista, minkä johdosta sekä Nokia Missio ry:n (25.8.) että Nokia Missio Churchin (29.8.) hallitukset ovat omissa kokouksissaan vapauttaneet Koiviston kaikista hengellisistä ja hallinnollisista tehtävistä.
Hänellä on loistava tulevaisuus kansanedustajana, vertaistensa joukossa!
Ei ollut syöpä. Markkua vain panetti.
Onks se homo?
Karismaatikot on liian jyrkkiä.
Tervetuloa takaisin kirkon piiriin papiksi Markku
Nämä viestit ovat sellaisia vapaakirkollisia luulo ,olettamus, jospa sittenkin ja voi olla Tuollaiset juorujen juuret tunnetaan uskonnollisissa yhteisöissä ainakin lahdessa.
Karismaattisuuspöhö
Syntiä taas sanovat sairaudeksi.
Koska tähän teidän lahkoonne on liittynyt niin paljon selvää huijausta ja epärehellisyyttä, teidän pitäisi osata jo itsekin kysyä: Onko mitään syöpää koskaan ollutkaan?
Nyt on löytynyt MK,n sairaudelle nimi. (eikös tota homousta ole sanottu sairaudeksi). Kaiken järjen mukaan Missiolaisten olisi luullut parantavan johtajansa rukouksella. Sen onnistuminen on varmasti äärettömän kertaa helpompaa kuin kuolleen herättäminen henkiin varsinkin jos on ollut kuolleena jo niin pitkään että on jo haudattu.(Kuten tästä venäläispojasta on kerrottu. Ihmeellisenä asiana tosta pojasta vielä pidän että jos hän on ollut täällä lomamatkalla, niin miksikä hänet on haudattu tänne. vai onko Koivisto porukoineen käynyt Venäjällä rukoilemassa pojan haudalla.) Silloinkin herättäminen tuntuis olevan vaikeampaa jos herätettävällä ei ole sisuskaluja
Voi voi sentään, mistä sinä olet tuollaisen asian keksinyt, sinulla ei ole ainakaan oikeaa Nokian mission uskoa! Kyllä Nokian missio herättää henkiin vaikka mammutin fossiilin, jos siihen vain haluaa uskoa oikealla tavalla.
Et ihan varmasti pääse missionin taivaaseen, kun olet noin vääräuskoinen.
Et ole tainnut lukenut uutisia tänään
Voi kauheeta, hyvänen aika, saivatko ne sen mammutin luun heräämään henkiin?
Kyllä olen samaa mieltä, ettei aina sotkettais sitä homo hommaa joka paikkaan. Lahdessa vapaat suunnat homottelee jo siitäkin, jos istut kahvilassa äijä porukassa. Pitäis herättää henkiin rehellisyys ja totuus.
Uskonlahkot ovat vaarallisia sillon, kun uskot niiden fiktiot faktana.Eihän moottoritiekään ole vaarallinen. Siellä voi leikkiä vaikka esikoululaiset leikkejään. Vaaralliseksi se muuttuu silloin kun sinne ilmestyy ensimmäinen lujaa ajava auto.
Oikeasti ei ole herätetty mitään eikä ketään henkiin oikean kuoleman jälkeen . Missä viipyvät ne suuremmat teot, mitä Jeesus teki.Te teette vieläkin suurempia tekoja, kuin Jeesus.Eipä ole näkynyt eikä kuulunut mitään muuta kuin valhetta.
Yritätkö nyt nokiamissiolainen vihjata hyvin selkeästi tässä, ettei Markku Koiviston homoseksuaalinen synti olisikaan YHTÄÄN MITÄÄN????
Kyllä tosi-asiat pitää myöntää ja tehdä niistä parannus!!!
Katselin kyllä aivan mykistyneenä Nokia Mission ohjelmaa netistä, kun Markus Korhonen sanoi ihan suoraan, että Markku on nyt TOISTAISEKSI hyllyllä, häntä ei ole erotettu, mutta ei saa NYT saarnata ainakaan VÄHÄÄN AIKAAN!
Siis Markku Koivisto tulee aikanaan saarnaamaan ihan niin kuin ennenkin Nokia Mission mukaan, ihan niinkuin MITÄÄN ei olisi tapahtunutkaan???
Onko hänessä koskaan mitään syöpää ollutkaan?
Mies vaikuttaa niin epärehelliseltä, että hän on hyvinkin voinut valehdella teille päin naamaa vielä sairastaneen syöpääkin?
Uskovaiset sitten uskovat kaiken, mitään itse ajattelematta.
Vahva väite. Onko sitten totuutta vai ei selviää aikanaan Kenellä hyvänsä vaikea olla moisten juorujen jälkeen.Juorutäti Hannelelle terveisiä lahteen
Lopetetaan se Markun parjaaminen .Markku puhuu varmaan aikanaan asiansa.
Toki näin on ja kyllä hän aivan varmasti kertoo itse aikanaan. Muiltakin väärin tehneiltä aina kysytään, ovatko he tehneet kaiken sen pahan mistä heitä syytetään, ja esimerkiksi rikolliset vastaavat melkein aina oikeudessa, etteivät he ole yhtään mitään tehneet, koska he ovat aivan syyttömiä.
Meidän Markkua puolustavien pitäisikin nyt aivan vakavasti miettiä mahdollisuuksia, miten Markun seksuaalisesti hyväksikäytetyt miehet voitaisiin julistaa syyllisiksi Markun ahdinkoon. Jos he eivät olisi menneet Markun sielunhoidolliseen keskusteluun, Markkukaan ei olisi joutunut syntiin. Eikö toki asia ole näin, että seksuaalirikoksen uhri voidaan aina kääntää sopivasti syylliseksi ja hyväksikäyttäjä taas voidaan nähdä kaiken tämän kauheuden uhrina.
Mitä kauheaa Markkukin on joutunut kestämään näitä uhrejaan hyväksikäyttäessään?
Lihava homo - onko mitään kuvottavampaa mielikuvaa olemassakaan???? EI!!
Liikalihavuus on synnin seurausta, kun ihminen keskittyy itseensä ja ahmii paljon enemmän ruokaa kuin hän koskaan tarvitsee hyvästi elääkseen. Ja samaan aikaan niin monet lähimmäiset tässä maailmassa kärsivät aliravitsemuksesta ja jopa kuolevat nälkään.
No niinpä, eikös syömäri ole yhtä syntinen kuin juomarikin. Hui, tehkäämme parannusta me kaikki herkkunassut!
Lihavuusko se nyt Markkua vaivaa?
Onhan olemassa sellaisiakin pervessejä, jotka haluavat suorittaa "seksuaalisten rajojen rikkomista" nimenomaan hyvin lihavien kanssa, sillä he saavat ikään kuin lisäkiihoketta päälle vyöryvistä läskeistä, ja tässä kyseisessä tapauksessa lisäkiihottamiseen tarvitaan tietenkin hyvin lihavien miesten läskejä.
Markku on sairastunut vakavaan parantumattomaan sairauteen nimeltä homoseksuaalisuus.
Homoseksuaalisuus on ihmiskunnan syöpä.
Ikävää, että Missio Noksu on osoittautunut kaappi- ja piilohomojen "temmellyskentäksi".
Homous on paha juttu ja vielä,kun on seurakunnan pappiasemassa,mun mielestä ei saa enään ottaa samaa virkaa vastaan missä se on toiminut,mutta johonkin alempiin kyllä,vaikka se on anteeksi pyytänytkin tekoaankin ja ollut rukoiltavana, ei siltikään. Me ei olla oikeita tuomareita,kun jokaisella on omat luurangot kaapeissamme ja kuka ei ole syntiä tehnyt heittäkööt markkuun ensimmäisen kiven,niin ei kukaan sitä voi tehdä,sitä kivenheittoa.
jumala rankasee tässä tai tulevassa ajassa sen tekoa,jotenkin,mutta se on jumalan asia.