Keskusta kaaoksessa. Kukaan ei halua mennä häviämään presidentin vaaleja paitsi Paavo. Kiviniemi keskustan laskun keulakuva tiesi että toinen vaalitappio vuodessa oli tuhonnut hänen uransa, joten ei kiinnosta. Tilanne on sinänsä jo mielenkiintoinen että kuka tahansa asettuukin Keskustan ehdokkaaksi saatta ääni tulos jäädä alle 10 %, mutta onko kukaan muukun Paavo valmis ottamaan ne luvut vastaan.
Keskusta jää alle 10% kannatuksen Presidenttin vaaleissa.
2
<50
Vastaukset
- kfgfddf
Lipponen ja Niinistö ovat samanlaisia vanhoja seniilejä, konttauskypäriä käyttäviä vaippahousuja. Lipponen ja Niinistö vievät toisiltaan ääniä ääniä, minkä surauksena Paavo Väyrynen pääsee kevyesti toiselle kierrokselle Jos Soini ei lähde presidenttikilpaan Väyrysestä tulee presidentti.
Arvioisin toisin! Jos Keskusta onnistuu kaivamaan ehdokkaan, joka on selkeä vaihtoehto Niinistölle ja Lipposelle, niin hänellä on - Soinin ohella - aivan hyvät mahdollisuudet.
Tässä nyt ei niinkään kannateta puolueita vaan äänestetään henkilöitä, jotka toivottavasti osoittautuvat vaalikeskusteluissa rehellisiksi ja tähänastisella urillaan luotettaviksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061