Sauli Niinistö halusi kesäkuun lopussa tietää, mikä on hänen todellinen kannatuksensa presidentinvaaleissa. Niinistö kirjoitti nettisivuillaan 27. kesäkuuta eli päivää ennen kuin ilmoitti pyrkivänsä ehdokkaasi, että tarvitsee ihmisten tukea. Niinistön tukijoiksi oli 8.8. mennessä ilmoittautunut vain 15 174 ihmistä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/niinisto-etsi-todellisia-kannattajia---nain-moni-ilmoittautui/art-1288407359257.html
Sehän on todella vähän, eivätkö edes kokoomuslaiset luota Saleen?
Vertailun vuoksi todettakoon, että äskettäin joukostamme poistuneen Topi Sorsakosken facebook-ryhmään on liittynyt parin päivän aikana ennemmän jäseniä kuin Salen ryhmään puolessatoista kuukaudessa.
http://uutisvirta.fi/uutiset/2785257-topi-sorsakosken-facbook-muistoryhma-kasvaa-hurjaa-vauhtia
No, Sorsakoski olikin rehti suomalainen mies, eikä mikään saatanan isänmaanparturi!
Voi voi Sale !!!
7
88
Vastaukset
- Ei tipu
lama Salelle ääntä.
- Ari K.
NATO-Niinistö ei tule menestymään, vaikka kokoomuslaiset niin toivovat. Lipposen ja Niinistön hallituksen tuhotyöt ovat kansan muistissa. Hän ei saa massoja taakseen.
Lipponen ja Niinistö yrittävät säilyttää vanhojen talvien lumia. Kyse ei ole niinkään miesten iästä vaan heidän asenteestaan. Molemmat ovat pönkittämässä toisen maailmansodan "jälkitilanteen" rakenteita ja ratkaisuja (NATO, EEC/EU). Oikeastaan säälittävää. Eikö kansakunnallamme todellakaan ole uusia visioita?
- visionääri 11 11
jjeeves kirjoitti:
Lipponen ja Niinistö yrittävät säilyttää vanhojen talvien lumia. Kyse ei ole niinkään miesten iästä vaan heidän asenteestaan. Molemmat ovat pönkittämässä toisen maailmansodan "jälkitilanteen" rakenteita ja ratkaisuja (NATO, EEC/EU). Oikeastaan säälittävää. Eikö kansakunnallamme todellakaan ole uusia visioita?
Eduskunta, oikeuslaitos, virkamiehet sekä muut valtion virkamiehet henkilökohtaiseen tutkintaan ja ihmisille kannabista jotta jaksavat odottaa hidasta prosessia! Huumepoliisista löytyy paljon hyviä tutkijoita, jotka voitaisiin laittaa tutkimaan Suomessa rehottavaa korruptiota.
- rock on
Salelle pitäisi tajuta että hänen aikansa on ohi. NATO-haukasta ei tule koskaan Suomen presidenttiä
- Jippii!
Niinistö on seuraavat kaksi kautta presidenttinä, se on täysin selvää noilla kannatusluvuilla. Seuraavaksi onkin sitten Kataisen vuoro. Siitä eteenpäin en tiedä, mutta 24 vuotta mennään KOKOOMUS-presidenteillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2725380- 704956
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1234365Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484066- 513820
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363707- 413408
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo863086Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv662949Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu232688