Ilahdutti suorastaan nähdä katkera ja koppava Minkki-Mari tv-uutisissa kun hän kommentoi valtiovarainministeri Urpilaisen saatua vakuudet Suomen Kreikka-tuelle.
Minkki-Mari pääministerinä oli valmis syytämään miljardeja Kreikkaan ilman mitään tolkkua. Ei ihme, että KEPU kärsi rökäletappion eduskuntavaaleissa.
KEPU on nyt lopullisesti kanveesissa. Ja jos tarkemmin ajatellaan, se on niille KEPUmulkeroille ihan oikein. :)
Ilahdutti nähdä katkera Minkki-Mari tv-uutisissa
22
84
Vastaukset
- elämä on
Kyl se "etelämetia" nyt yrittää auttaa kepua, kun laaniskakin joka ilta antamas jotain typeriä ja täysin älyttömiä lausuntojaan!! kyl huonosti menee kepulla :))
- 24
Miltäpä se tuntuu kana-auliksesta olla tyhmä punikki ja homo.
Kumpikin pää kumisee tyhjyyttä kun ruma ja haisee sonnalle...- Kana-Aulis
Mitä sää muo jatkuvasti punikoit!
Määä OOO hölmöläinen eli keskustalainen. ja eik sitä muka huomaa?
- Jutta valehteloo
Suomii siis saa Kreikalta takaisin osan lainaamistaan rahoista jo ostaa sillä arvottomia kreikkalaisia osakkeita = emme saaneet takuita.
- Äidinkieli hukassa
Tarkoititko "ja"?
- pallot hukassa
Kepuleilta on jokseenkin kaikki hukassa, äidinkieli on yksi vähäisimmistä.
- Simon Templar
Minkki-Mari saa tällä vaalikaudella vielä paljon muitakin tilaisuuksia olla katkera. Pienimmän oppositiopuolueen johtajan töräytyksistä kun kukaan ei juuri piittaa.
- gynekologikapteeni
Minkillä saattoi olla "ne" päivät.
- gerontologikapteeni
Tuskin sillä enää "niitä" on.
- MinkkiMari
Eiks okkin!
Hölmölän kylän edustaja ? - Kana-Aulis Ninel
Minkitkin jo saaneet hengensä takaisin ja juosut karkuun,
sen verran Hölmöläisten hommiksi tää nyt meni! - hihhiiihiii...
kiviniemen tv-esiintymiset ovat aina hauskaa seurattavaa.
sammakot vilistelevät ympäriinsä. vaalitenteissäkin oli
tosi surkea, kyllä nauratti. - Voi reppanoita
Minkki-Mari, keskustalaisen hyväuskoisen palvonnan kohde http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Gallen_akkajakissa.jpg
- ladonovi
Kampaus yhtä tyylikäs kuin aina.
- KesKUSTA.
Minkki kulkee terassilta toiselle navettamekko päällä. Henki haisee ja kauppa käy...
- #
kiva mirri
- Asiallista asiaa
Marilla on kuulkaa paljon enemmän asiallista sanottavaa kuin vaikka Urpilaisella. Ja minkkihän on naisen ylin ystäsvä samoin kuin timantitkin. Eikös siellä teilläpäin sitä tiedetä.
- Kapt evp
Oikeassa olet, kyllä Kiviniemellä ovat asiat paremmin hallinnassa kuin Urpilaisella.
Lisäksi Kiviniemi on armoitettu esiintyjä sekä huomattavasti luonnonkauniimpi kuin Urpilainen.
Urpilaista vaivaa esiintyessä ns. kenttäsirkkelioireyhtymä, ts ääni muuttuu repiväksi kun rouva on heikoilla. Kuulostaa ihan kenttäsirkkeliltä se osuessa oksakiehkuraan.
- H.Y.G.G.E.
Kiviniemi ei ole viime aikoina ollut paljon julkisuudessa. Onkohan hänellä jäänyt ryyppy päälle kesälomalla? Hän tunnetusti käy paljon terasseilla ja pääministerinäkin hänellä oli tapana ottaa joskus iltapäiväkännit...
- M. Atrix
Kannatuskäyrät osoittavat kaakkoon, joten Minkki-Marin katkeruus on ymmärrettävää.
- Tyllerön vakuus
hihi hih rapsuta hiukan verkkosukkien etumusta niin takuut löytyvät hih hih
- MinkinHäntä
ja taas katkerana
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/yle-vayrynen-ainoa-ehdokas---kiviniemi-pettyi/art-1288410681005.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899