Kun Tripoli on nyt saarrettu ja sodan lopputulos varma, on aika siirtää Syyrian Assad syrjään. Tarvittaessa voimatoimin??
http://www.yle.fi/uutiset/teemat/kansannousut/2011/08/obama_vaatii_syyrian_al-assadin_valitonta_eroa_2801742.html
http://www.yle.fi/uutiset/teemat/kansannousut/2011/08/obama_vaatii_syyrian_al-assadin_valitonta_eroa_2801742.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tottakait ja ilmanmuuta.
Venäjä ja Kiinakin saisi tulla pyyhkimään pölyt lähi-idästä.
Ottaen huomioon että Israel miinoittaa parhaillaan rajanpintaa Golanilla...
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/146650#.Tk0mamAWMkF
... voisi olettaa että jotain sodantapaista on tiedossa.
Sota Iranin kanssa ei ollut selvästikään suosittu juttu länsimaissa, joten nyt samaan tavoitteeseen pyritään mutkan kautta. Iranilla ja Syyrialla on nimittäin sopimus puolustusyhteistyöstä. Hyvin pelattu. Uppoaa kaikkiin niihin jotka lukevat uutisista pelkät otsikot.
Terroristi Team Ahma harrastelee etnisiä vainoja maassaan. Toivottavasti YlijumalaJenkit tuo vapautta ja rauhaa Iraniin. Rakastan Amerikkalaista Sotilasta.
Uusi maailmanjärjestys koittaa. Siitä päätettiin jo 1900-luvun alussa. Sovittu diili tuo demokratisoituminen.