MIR SUKELLUS VENEET

Tehtiin muuten Suomessa . Toisin kuin Jenkit tutkiessaan Titanicia mainitsivat näiden olevan Venäläistä tekoa . Ihmetyttää !
750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yhtään, jenkithän ovat tunnetusti, maailman tymintä kansaa.

Kukaan, paitsi suomalaiset eivät silloin osanneet tehdä tuollaisia. paska-jenkit kielsivät myynnin neuvostoliittoon, uhaten romuttaa Suomen teollisuutta. Vain kaksi onnistuttiin myymään. Nämä palstan suomensyöjät (Tosimies, Hitman-1 ym Viemärirotat) eivät asiasta tiedä, ehkä. Tiesivätpä tai ei, heille on tärkeämpää USA:n ja Isreline etu, kuin Suomen etu.

T.PerSu*

Äänestä

jenkit estää meiltä ulkomaankaupan Iraniin.
Tätä on se amerikan käsitys vapaakaupasta!

Mitäköhän muuta teollisuutta nämä jenkit ovat terrorisoineet, kuin sukellusveneiden valmistusta... Meidän poliitikot ovat ainakin olleet ostettavissa viime vuodet, kuten growhow:n, soneran ja fortumin kaupoista voi ymmärtää.

Äänestä
  • saanut viedä neukkulaan, mutta veimme ja sitä ei media tiennyt.
    Italialais-suomalaista yhteistyötä.

    Äänestä

No on sulla ihmetykset.olen katsonut U-96n noin 18 krt eikä ole tuollaista tarvinnut pohtia.Saksalaiset osaa paremmin.

Äänestä
  • Olen katsonut kaksi kertaa. MIR meni aikoinaan, kaikkein syvimmälle, miehitetyistä laitteista.

    Äänestä

Tosi kuin vesi. Rungot valettiin Tampereen Lokomolla. Lokomon pihassa on yksi valettu runko vielä tänäkin päivänä.

Suomeen oli syntymässä tuohon aikaan varsin varteenotettavaa sukellusveneen valmistusteollisuutta. Taisi olla silloin alansa huippua. Tuon Venäjän kaupan jälkeen jenkit pakottivat Suomalaiset ajamaan alas tuon tuotannonalan pelätessään, että neukut saavat liian kehittynyttä teknologiaa käyttöönsä.

Äänestä
  • Noin kävi, uhkausten kera. Koivistokin otti kantaa tuohon barbaarimaiseen käytökseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??????? kirjoitti:

Tehtiin muuten Suomessa . Toisin kuin Jenkit tutkiessaan Titanicia mainitsivat näiden olevan Venäläistä tekoa . Ihmetyttää !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu