Hietas-Sepon jalanjälkiä?
Väyrynen haluaa tulla perussuomalaisten presidenttiehdokkaaksi. Väyrynen on tajunnut, ettei Kepu ehkä halua häntä ehdokkaaksi, kun puoluejohto karsastaa häntä ankarasti. Näin Pate päätti kääntyä persujen puoleen.
Pate on kuulemma Lipposen ja Niinistön EU-myönteisen linjan vaihtoehto kaikille isänmaallisille suomalaisille. Saa nähdä, pyytääkö Timo Soini Patea puolueen ehdokkaaksi. Ehkä Seppo Hietanen voisi puolueen uutena tulokkaana vähän lobata Paten puolesta Soinia.
Väyrynen haluaa tulla perussuomalaisten presidenttiehdokkaaksi. Väyrynen on tajunnut, ettei Kepu ehkä halua häntä ehdokkaaksi, kun puoluejohto karsastaa häntä ankarasti. Näin Pate päätti kääntyä persujen puoleen.
Pate on kuulemma Lipposen ja Niinistön EU-myönteisen linjan vaihtoehto kaikille isänmaallisille suomalaisille. Saa nähdä, pyytääkö Timo Soini Patea puolueen ehdokkaaksi. Ehkä Seppo Hietanen voisi puolueen uutena tulokkaana vähän lobata Paten puolesta Soinia.
Vastaukset 9
Vanhimmat
”Niin muuttui kepu, Sepposeni”
Mukailen Nummisuutareita tuossa otsikossani, mutta olisikohan oikeampaa sano, että ”kepu on pysynyt samana, mutta Seppo on muuttunut”. Eipä uskoisi Sepolta jo jonkin aikaa kuultuja mielipiteitä tulleeksi samalta mieheltä, joka vajaat kahdeksan vuotta sitten uhosi minulle mm. näin:
>> "KK Korhonen" -Hakaniemen punakoneen saastageneraattori jäi kiinni housut kintuissa kun erehtyi raivoamaan ja rehentelemään väärälle osoitteelle. ”Sonta-linko” luuli voivansa valheilla ja törkyisillä väärennöksillä sulkea ovet City-Keskustan tulemiselle Helsinkiin!
Kaiken "KK Korhonen" -saastan ja rehentelyn, rivon ja myös laittoman herjaamisen tarkoituksena on ollut vahingoittaa Suomen Keskustaa ****************
ja erityisesti nyt Helsingissä esiin noussutta uutta ilmiötä
CITY-Keskustaa,
***************
josta on tullut yllättävän tehokas ja suosittu tuotemerkki Helsingin kuntavaalien poliittisessa taistelussa.
Keskustalle ette voi yhtään mitään!
CITY-Keskusta on jo Helsingissä.
Ansaitsee hepsautuksen
Sinulla punatollolla nyt on tallessa kymmeniätuhansia viestejä. Ei niitä normaali ihminen tallenna, vaan tuollainen kieroutunut paskakasa.
Eikö Oiva Härkönenkin toisaalla kirjoittanut persujen puolesta, mollaten KIviniemen?
Persuko tuli Oivastakin?
Väyrynen on EU ja EMU politiikassa Soinin oppi-isä.
Mielenkiintoinen veto Väyryseltä, ehkä yhteinen oppositiopolitiikka sulattaa pahimmat särmät puolueiden välillä.
"Kuulemma", vai on punikkijuoruämmä kuullut uuden juorun ja piti heti tulla se tänne ulostamaan. Olet säälittävä punatollo "aisapariesi" (liekkö aisa sisällä) kapi ja ryshä-ernesto kanssa. Molemmat hyökkäsivät heti "hepsauttamaan" (mitä lie homoin kielessä tarkoittaneekaan) ja vähän lipaisemaankin törkysi johdosta. Hanki viimein sinäkin elämä vitunpunapääpaviaani.
Tuota, osaatko kirjottaa asiasta vai keskitytkö aina vi...lemaan muille kirjoittajille?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/08/1376056/soini-ei-innostu-vayrysen-presidenttipelista
(Lue seppuli Hietasen kirjoitus, siellähän seisoo selkeästi allekirjoituksena City-perussuomalaiset tai jotain).
Milloin City-Keskusta nimimerkki vaihtuu?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10065102