hei,
iphoneni on varastettu ulkomailla. tein rikosilmoituksen. mobile me:tä ei ole käytössä. suljin liittymän. vakuutusyhtiö kyselee kuitteja, alkuperäispakkauksia jne, mutta näitä ei ainakaan reissussa ole mukana, enkä tiedä löytyykö Suomestakaan. Puhelin ostettu käteisellä. Millä pystyn todistamaan puhelimen olemassa olon jotten jää korvauksitta?
puhelin varastettu
4
1412
Vastaukset
- skh55
Varmaankin riittää, jos kerrot liikkeen nimen mistä puhelimen ostit ja suurinpiirtein ostoajan. Vai ostitko käteisellä käytetyn tuntemattomalta henkilöltä?
- pulassa123
minulla ei ole imei-koodia tms muutakaan tallessa, riittääkö se liikkeen nimi ja ostoaika siinä tapauksessa?
- joo-o just
Hei, miten sinä teit poliisille rikosilmoituksen varkaudesta.
Eikö se nyt ainakin ole yksi ehto, että vakuutuslaitos ryhtyy korvailemaan. ja sinne poliisiinkin se imei-tarvitaan. Nokian pakkauksissa ainakin on jollain laatikon sivulla kaikki tiedot että sen kun repii talteen, niin siinähän on.
- fghhyt
Olennaista on se, että pystyt tavalla tai toisella osoittamaan, että sulla sellainen on ollut. Myös varkaustapaus pitää jollakin osoittaa tapahtuneen. Kun sulta näin tarkkaan on kuitteja/pakkauksia pyydetty, niin jokin tässä mättää. Ei niitä muuten noin tarkkaan kysellä. Kerro nyt reilusti ihan kaikki mitä kysyvät, niin eiköhän se korvauskin sieltä tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654180
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463969Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363472Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162883Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342719En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142522Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102124IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm121216Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1451157- 801006