Pikavippi ilmaiseksi

kuluttajansuojalaki

19

2890

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilmainen vippi
      • Bullshit

        Älä puhu jaskaa.

        Onko se mielestäsi korotonta lainaa, että lainalle ei varsinaisesti lasketa tavanomaista korkoa, mutta sen sijaan otetaan reilusti käsittelykuluja.

        Paras kikka tähän mennessä on viestiketjun aloittajan spottaama resepti:


        Kuluttaja ottaa vähintään 200 euron pikalainan esimerkiksi kahden viikon maksuajalla.

        Kun laina on tilillä, kuluttajan täytyy peruuttaa laina sopimuksen tekemisestä laskien viimeistään 14 päivän kuluessa sähköpostilla tai seitsemän päivän kuluessa kirjeitse.

        Lainanottajalla on velvollisuus maksaa lainattu summa takaisin viimeistään 30 päivän kuluessa peruutusilmoituksesta.

        Säästö on merkittävä, sillä tähän asti pikavippaaja on maksanut lainastaan huomattavasti suuremmat kulut. Esimerkiksi Risicum Oy tarjoaa 200 euron pikalainaa kahdeksi viikoksi hintaan 238 euroa. Näistä kustannuksista 35,78 euroa tulee lainan muista kustannuksista ja vain 2,22 euroa lainan juoksevista koroista. Sopimus Risicumin kanssa edellyttää korkojen maksamista, mutta perutun lainan kustannus jää silti vaivaiseen 2,22 euroon.

        Tämän artikkelin on julkaissut Aamulehti.


        Siis yli 40 päivää maksuaikaa pelkällä vuosikorolloa! :D

        Ja nyt jos löytyisi vielä sellaisia vippifirmoja, joilla olisi oikeasti koroton diili, niin lainasta ei syntyisi kuluja lainkaan!

        =))))


      • vampulan kova

        Ja homma toimii kuin junan vessa.. 50 egee jo ottaneena.


      • näin on =0++++++++

        eka laina ilmaiseksi
        löytyi tästä
        http://heti-lainaa-vertaile.blogspot.com/
        myös hyviä säästövinkkejä

        hyvät lainapaikat kaikki tässä
        eikä kannata mennä muualta etsimään ;)
        www.lainaa.inno-net.com


      • Jannuja

        Ei tosiaan ole tarvetta lähteä kikkailemaan etämyynnin oikeuksilla.

        Pikavipin saa myös ilmaiseksi ilman mitään kikkailuja ja toimii kokeillusti kts.

        http://www.ilmainen.tv/ilmainen-pikavippi/

        Itsekin on tullut testattua ja kyllä ne antaa tuon. Ideahan niillä on että ne saa uusia asikkaita tarjoamalla ilmaista.


    • 5+2

      Siitä vaan, kokemuksesta tiedän että siitä paikasta ei sitten enää koskaan saakkaan lainaa

      • Bullshit

        Sulla mitään kokemusta ole!

        Ja onneksi vippifirmoja on niin monta, että tempun voi toistaa kymmeniä kertoja!

        Buahaha!


    • 15+15

      juu näin on tullu tehtyä 5-6 vippipaikkaan. mm ferratumilla on täysin koroton vipin peruuttaminen.

      Olikohan se juurikin ferratumilal että 3 kertaa voi perua, sitten eivät enää myönnä lainaa.

    • gesus
      • jikjhgcxcvbhnjk

        ilmaista lainaa
        tässäkin hyvät
        www.lainahaku.com
        kannattaa vertailla


    • Vipuunko

      Vivus.fi näyttää tarjoavan ilmaisrahaa. Luin lainaehtoja ja siellä puhuttiinn 228%:n vuosikorosta!

      Mitä helv!

      Eikö ilmaisrahaa olekkaan?

    • Zepa55
    • 0% korolla
    • 0%
    • gogog

      Ota ilmainen pikavippi, http://tinyurl.com/3ox6s3t

    • Maija Lainaa
    • laskin......

      On vaan monessa paikassa tuo todellinen vuosikorko sitä luokkaa, että peruutusmaksusta tulee todella kallis.

    • SarMaTsa

      Voin näille kaikille tämän ketjun mainostajille ja google-optimoijille tästä laittaa vähän vastalausetta. http://zeitgeist-liike.vuodatus.net/blog/3133874/pikalainaa-vai-lainaa-ilman-vakuuksia/ Sitä voi horista, että tämä laina tai tuo on halpa tai voi olla kikkaa, jolla saa melkein ilmaista lainaa. MUTTA. Se ei ole ilmaista. Tuo on harha, parempi olisi olla ottamatta lainaa ollenkaan. Sillä tapaa elämä olisi yksinkertaista eikä ihmisen nuppi kaikessa hämäryydessään altistuisi kaiken maailman kiskureiden vedätyksille.

      Tuo alkuperäisen kirjoittajan temppu toki toimii, se on ihan oikea juttu. Mutta siinä on kaksi isoa muttaa. Ensinnäkin kenenkään ei pitäisi ylipäätään tarvita pikavippiä. Jos tämä olisi tasa-arvoinen yhteiskunta, asiat rullaisivat ihan eri tavalla. Toki joillain voi olla taloudenpito niin surkeassa kuosissa, ja elämän hallinnassa puutteita, että on pakko joskus sotkea asioita pikavipeillä, mutta oikeasti, onko tuollainen keplottelu sen väärti? Jos senkin ajan ja energian käyttäisi johonkin tuotteliaampaan... Toiseksi se on erään laista petkuttamista, johon kenenkään ei pitäisi ylipäätään ryhtyä, sillä se tekee ihmisestä henkisesti laiskan. Jos lähtee petkuttamisen ja venkoilun polulle, sillä sitten on. Vähitellen moraalinen selkäranka näivettyy.

      Lainojen ottamista vähemmälle, älkää innostuko tällaisista jipoista. Olennainen on todellakin toisaalla... Muistakaa jooko se... Rahan valta yms. ovat kuolevia juttuja. Tuottavuus tarkoittaa syvemmällä tasolla jotain muuta kuin rahan liikettä... Miettikää sitä.

    • ilmainen vippi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6059
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      4095
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4021
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3823
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2978
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2577
    7. 41
      2445
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      28
      2262
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2141
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      450
      1859
    Aihe