Aamulla klo 8 lähen töihin ja pääsen klo 16.00.
Kotona syön ja meen paskalle.Tämän jälkeen joko meen kaverien kanssa jonnekkin tai meen pelaan korista.Kaupassa tulee jossakin vaiheissa käytyä.
Illalla tulee katottua jokin elokuva.käyn kusella ja meen nukkumaan klo10-11.seuraavana päivänä sama uudestaan.viikonloppuna ei ole töitä muuten samanlaista.On tämä elämä sitten tälläisessä yhteiskunnassa samaa paskaa.Oispa syntynyt jossain 1800 luvulla.
Tätäkö elämä on
9
1918
Vastaukset
- allu
Luuletko et se olisi helponpaa jos olisit syntynyt 1800 -luvulla, luulenpa et työläisen elämä ois ollut vielä vaikeampaa silloin kuin nyt, niinhän meidän muittenkin on mentävä nukkumaan ajoissa, että jaksaa huomenna tehdä uuden päivän,ja paskalla on käytävä meidän muittenkin, ei elämä ole sellaista kuin esimerkiksi elokuvat antaa ymmärtää, ei se ole satua jossa tapahtuu kaikkea jännää ja yllättävää. Kiva et sulla on töitä, ei kaikilla ole tässä ihanassa suomenmaassa. Ajattele et olet etuoikeutettu et saat tehdä töitä, olet arvokas tälle yhteiskunnalle, olet veronmaksaja ja
- mara
Jokainen voi tehdä elämästään mieleisensä. Ei sen tarvii olla noin yksitoikkoista kun sulla. Harrastus mahdollisuudet on tosi monipuoliset. Itse tykkään tassinmisesta, perinteiset lavasellaiset. Siellä syntyy uusia kaverisuhteita tapaa kivoja ihmisiä ja saa liikuntaa samalla, (Suosittelen) elämästä tulee mielenkiintonen. Voi joutua jopa naimisiin, saa perheen ym. (Eikä tarvitse katsella humalaisia.)
Aloita vaikka tanssikursseista... ala elämään.. - mamma
voi kuule.. sanoisin suoraan että huonomminkin asiat olla voisi(ja monella muulla on) ihmisestä itsestä kiinni miten elämäänsä vaikuttaa(suurilta osin) ole onnellinen että olet terve ja saat käydä töissä ja huumoria peliin,, kiva että suoli toimii ja pystyt käymään paskalla! kaikki ei kykene siihenkään. halaus ja tsemppiä
- Hmm
Elämä on ihmisen parasta aikaa! Jos ei ole elämässä tavoitteita tai haaveita niin kai se on sitä samaa tuubaa aamusta iltaan ja päivästä päivään.
- mimmi
Tiedän tuon tunteen,mutta onneksi se ei aina ole läsnä.Joskus voi olla tosi yksitoikkoisen tylsää,mutta onneksi sulla niinkuin mullakin on työtä.Elämä on toisinaan ihanaa ja toisinaan tylsää.
Sanotaan,että joskus se aurinko paistaa risukasaankin.Sitä auringonpaistetta odotellessa toivon sinulle onnellisempia tulevia päiviä.Yritä taapertaa!! - Yrittäjä
No joo, töihin aikoinani mentyäni, sama jatkui parikymmentä vuotta, pers aukista kituuttamista, sit laitoin lafkan pystyyn, ja 10 vuotta oli yhtä huumaa, noin niinku taloudellisesti, sit konkka, ja nyt sossun luukulla...
Niin se elämä viskelee, eli kirjavaa on oleillu.
Toki se paskat väänsin minäkin, niin silloin, ku nyttenkin, vaikka nykyään riittää, ku käy joka toinen päivä pöntöllä.
Et sillee! - ROCK!
Taking a dumb, that's pretty cool!
Why it's called "taking" a dumb, after all, your leaving something, not taking? - Sepolle
Voisit olla kiitollinen seuraavista:
- Sulla on työ
- Sulla on ruokaa
- Ruuansulatus toimii
- Sulla on kaveri
- Pystyt pelaamaan korista eli olet ilmeisesti fyysisesti terve
- Sulla on tv
- Työt jatkuvat
- Elämäsi on turvallista, yhteiskunta jossa elät on rauhan tilassa, koska jos olisi sota et voisi käydä töissä ja asiat olisivat muutenkin vaikeita
- Olet saanut käydä kouluja kun pystyt kaipaamaan 1800-luvulle
- Omaat mielikuvitusta
- Sulla on netti käytössä
- Olet herännyt kyseenalaistamaan elämäsi
- Nimesi on Seppo, eikä esimerkiksi Yrjänä tai Yrjö - EIIen
sinulla on asiat verrattuna moneen muuhun.
:D
Uskomatonta, mutta totta :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481878Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654