Väärällä valtuudella?

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Päätelköön kukin mielessään.

Äänestä

Onpa typerä provo. Mormonit eivät usko että Jumala puuttuisi säätilan muutoksilla kenenkään puheisiin. Jos profeetta puhuu ja tulee rankkasade ja ukkosta ja salamia, se ei todista että kyseessä olisi väärä profeetta. Emme usko että paavinkaan puhuessa Jumala puuttuisi säähän.

Minuilla on suuri kunnioitus monia katolisia kohtaan, esimerkiksi paavi Johannes Paavali II:sta ja monia vilpittömiä ja kunnon maallikkoja kohtaan.
Jos nyt täällä palstalla yksi "häiriköi" se ei saa vielä päätäni kääntymään :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vai mitä? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011082114237533_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu