Hoh-hoo! Kevytkomissaari Olli Rehn ei haluaa missään tapauksessa ryhtyä KEPUn pressaehdokkaaksi. Rehn tietää, että KEPUn ehdokkaana tulee turpaan niin, että tuntuu.
KEPU on täydellisessä paniikissa. Puolueella ei ole yhtään uskottavaa pressaehdokast. Puolueen talous on täysin kuralla ja kannatus syöksyy alaspäin.
Agraaripuolue on vailla lopullista armoniskua.
Myös Olli Rehn näyttää KEPUlle keskisormea!
14
96
Vastaukset
- sit mä heräsin
Annukka lähtee ehdokkaaksi ja pelastaa kepun.
- kuva riittää
Urkki kepun pressaksi!
- no ei se mitään
Hei jäädäänkö me nyt Väyrysen varaan, no ei se mitään. Eihän kepu näissä vaaleissa menesty muutenkaan, vaikka saataisiin Jäätteenmäki mukaan nolaamaan itsensä.
- pol.t
Kepun ahdinko se vain pahenee päivä päivältä.
- 9o9o
Näyttiköhän anttilan akseli ryssille keskisormea, vai keskijalkaa. hoh, hoh, hoooooooooo, tuota vithun hönöpunikkia.
- Eino-Mies Porkkakosk
Alkaa olla Minkki-Marilla vitsit vähissä.
- Moody's girl
"Emme hyväksy Portugalin tukipakettia ilman sijoittajien vasuita."
"Emme hyväksy Kreikan lainoja ilman täysiä takuita."
Kuka valehtelija? - Mens sana in corpore
Olli Rehn on monella tapaa säälittävä hahmo. Hänen tankeroenglantinsa vain korostaa tuota vaikutelmaa. Rehn ei halunnut lähteä ottamaan turpaan pressanvaalissa.
- pol.informer
Olli Rehn saattaisi nyt olla katuojassa, jos silloinen EU-komissaari Erkki Liikanen ei olisi ottanut Rehniä avustajakseen kun Rehn putosi EU-parlamentista.
pol.informer kirjoitti:
Olli Rehn saattaisi nyt olla katuojassa, jos silloinen EU-komissaari Erkki Liikanen ei olisi ottanut Rehniä avustajakseen kun Rehn putosi EU-parlamentista.
Aikas hyvä pointti ja voipi olla tottakin. Kevytkomissaari Olli Rehniä käy sääliksi.
- 0+0= O
Rehu-Olli on kuiva mies. Vähän niin ku rehupaali.
- :
:
- Onnenpäivä!
Minkki-Marilla leuka väpätti tv-haastattelussa. Se omalta osaltaan kertoi epätoivosta, joka Kepun johdossa nyt vallitsee.
- 8+10
Eipä ole tilanne muuttunut elokuun jälkeen. Paitsi Kepu vielä silloistakin suuremmassa paniikissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061