Ruanda oikeudenkäynnin HINTA?

suomella varaa?

Tämä todella pitkään kestänyt HUU-HAA oikeudenkäynti, joka piti väkisin saada suomee on maksanut MILJOONIA euroja verovaroista!! Sillä hinnalla olisi voitu laittaa Hurstin LEIPÄJONOT lomalle, jos rahat olisi jaettu oikeesti niitä tarvinneille. Nyt tämä oikeudenkäynti JATKUU ja helsinkin herrojen hinta on korkeempi. Miljoonia lisään rahaa menee hukkaan aivan turhaan. Halvin ja oikea tapa olis ollut se, et tuo rikollis epäilty olis lähetetty omaan maahan tuomittavaksi, missä olisi saannut kovan, mutta oikean tuomion.

Todellinen "hinta" jätetään pimentoon, sillä moni on tuostakin vetässyt omaan liiviin kivan kassan. Nyt siis uus kallis ja turha käsittely.

Suomihan vois laittaa sen laskun RUANDAAN, mut ei tietenkään sais senttiäkään takas.

1

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisään liksaa

      Lopullista hintaa ei tiedetä vielä ja käsittely venyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      83
      2475
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1311
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      100
      749
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe