Perusturvasta puheet lopetettu,

osoittautui että 100 euroa olikin vain bonus SAK:n jäsenille jonka muut joutuvat maksamaan, härskiä sanoisi Härski Hartikainen.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitäs se kepulihallitus järjesti jäsenilleen?? maat ja metsät siirtyy ilman perintöveroa jne...

Äänestä
  • omakotitalot ??? ja metsät omistaa nykyisin muut kuin viljelijät

    Äänestä

Omakotitaloista maksetaan perintövero jota ei maatiloista makseta!!

Äänestä
  • perustuu jos maatila peritään siitä maksetaan normaali perintövero.

    Äänestä

Sukupolvenvaihdoksille maatiloilla verovapaus!!
Sukupolvenvaihdos=perintö!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun.. kirjoitti:

osoittautui että 100 euroa olikin vain bonus SAK:n jäsenille jonka muut joutuvat maksamaan, härskiä sanoisi Härski Hartikainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu