Työehtosopimus loppuu!

Reilu kuukausi ja sopimus 2010-2011 on finito. Mitä muuta haluamme uuden sopimuksen sisältävän paitsi reilun palkankorotuksen. Ehdotuksia, please!
6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos työnjohtaja lopettaa laittomasti työsomimuksen tai vähentää palkaa sen jälkikasvu kuuluu teloittaa aluksi.

Äänestä
  • vastaus sinulta NM. kunnontuyyliä! Aluksi kuitenkin kertonet mikä on työsomimukse? Tai mikä on palkaa ja sen jälkikasvu? Kerro myös miksi tuo tai nuo pitäisi teloittaa. Ymmärtkö ollenkaan, mitä argumentteja käytät?

    Äänestä

Sopimus loppuu 31.01.2012. Minun mielestä siihen on 5kk.

Äänestä
  • Sorry, olet oikeassa. Loppu vasta 31.01.2012. Meidän Jimmy on aina ollut sellainen hätähousu, eikä pelkästään työasioissa. Mutta hyvä näin nythän teillä on reilusti aika miettiä asioita.

    Äänestä

Taitaa vaan olla tulossa vaikea neuvottelukierros ,koska työnantaja puoli tulee vetoamaan tulevaan lamaan ,vaikka ainahan ne kai heillä on ollut huonot ajat....

Nyt on tännekkin kaikilla kirjoittavilla se hetki jolloin menee ay kokouksiin ja keskustelee asioista lm kanssa ja yrittää vaikuttaa siihen mitkä asiat ovat tärkeitä omasta mielestä.

Pelkästään tänne suoli24 kirjoittelu ei vaikuta mihinkään...

Äänestä

lienee ollut tärkein asia jo edelliselläkin kierroksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jimmy Hoffa kirjoitti:

Reilu kuukausi ja sopimus 2010-2011 on finito. Mitä muuta haluamme uuden sopimuksen sisältävän paitsi reilun palkankorotuksen. Ehdotuksia, please!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu