Kannabis tyhmentää

Tiedoksi vaan ja tuohan oli tutkijoiden perusteltu väittämä, johon on helppo yhtyä. varokaa huumeita, jos aiotte järkenne pitää siis.
1969
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

no ei kai sitä kukaan halua olla noin vitun viisas

Äänestä
  • Narkkeja pitäisi saada pyydystää kuin muitakin haittaeläimiä.

    Äänestä

  • Met sästäjä kirjoitti:

    Narkkeja pitäisi saada pyydystää kuin muitakin haittaeläimiä.

    Puukolla vaan selkään tai luoti kalloon. Tapporaha voisi olla vaikka 100 euroa ja Halosen kirjoittama kunniakirja muistoksi.

    Narkomaani on hyödyllinen vain häkissä tai haudassa.

    Äänestä

Näin on, kirjoittaja on oikeassa.Kannabis tuhoaa aivosoluja ihan siinämissä alkoholi ,ja vielä enemmänkin kuin alkoholi.Kannabisnarkeilla on aivotoiminta huomattavasti hitaampaa kuin muilla,ei missään tapauksessa kannabista pidä laillistaa. Se olisi suuri virhe ,seuraukset saattaisi arvata .Rikollisuus vain lisääntyisi,kun kannabiksen käyttjät varastelisi ja ryöstelsi muiden omaisuutta saadakseen rahaa huumeisiin.Eivät kaikki kuitenkaan sitä kotona kasvattaisi,
diilereillä olisi hyvät bisnekset kun poliisi ei olisi häiritsemässä.Eivät huumediilerit mihinkään katoaisi jos kannabis vapautettaisiin, ja kannabis olisi monelle vain välivaihe siirryttäessä kovempiin aineisiin.

Äänestä
  • taas tuota samaa blaa, blaa, blaa lässytystä. kannabis ei tuhoa aivosoluja, sen
    vaikutusmekanismi ei perustu siihen. se on alkoholi joka oikeasti tuhoaa aivosoluja.

    taidat olla itse huumekauppias kuin noin kovasti puolustat laittomuutta?
    rikollisethan siinä eniten menettävät jos kannabis laillistetaan.

    Äänestä

KAIKKI päihteet tyhmentävät ja aiheuttavat psyykkisiä sairauksia kuten masennus, ahdistus, skitsofrenia ja psykoositila. Huomattavalla osalla maamme työkyvyttömyyseläkeläisistä/kuntoutustukilaisista joilla on mielenterveys-sairauden diagnoosi, ovat päihteiden käyttäjiä.

Alkoholi, kannabis, heroiini, amfetamiini, jne, kaikki ovat ihmiselle haitaksi ja aiheuttavat suunnattoman inhimillisen tragedian ja yhteiskunnallisen menetyksen. Par aikaa maassamme syrjäytyy sata tuhatta nuorta kännäämisen ja pössyttelyn takia. Muutos tapahtuu siten,että osa jaksaa jotenkuten vielä käydä koulussa mutta riippuvuus niittää satonsa vuosien kuluessa ja tulemme kohtaamaan 10 v kuluessa semmoisen ongelman että ollaan kusessa.

Äänestä

Entäs alko, ihan oikein kaikki päihteet ovat vaarallisia.Näinhän se on ei ole vaaratonta päihdettä eikä tule olemaan ,kaikki pähteet tappaa ennemmin tai myöhemmin.Joskus ihmettelen että miksi pitää sekoittaa nuppinsa ,kaiken maailman huumeilla ,ja vetämällä kännit yhtenään .Minulle riittää kun kerran kesässä vedän muutaman olusen ja olen sopivasti tuiterissa .Ei minun ole tarvinnut kertaakaan vetää kännejä sen takia ettei kestäisi vastoinkäymisiä selvinpäin.Onko tämä maailma muka niin paha paikka että nuppi pitää saada sekaisin joka päivä. taitaa olla asenne kysymys ei nyky porukka kestä vastoin käymisiä selvinpäin .Ihmisellä pitää olla severta häjy luonne että kestää selvinpäin.

Äänestä

Internet on erittäin haitallinen huume, se saa aikaan tunnehäiriöitä sekä patologisia pakkomielteitä, joihin ei ole hoitoa toistaiseksi.

Äänestä
  • Tyypillistä yhteiskunnan resurssien tuhlausta..virkavalta kiikuttaa mitättömän asian takia "asiakkaita" pitkin poikin..

    Äänestä

Kannabis on kuitenkin maailman vähähaittaisin päihde ja tämän maailman valehdelluin asia. Enkä tunne yhtään huumevalistajaa joka ei valehtelisi rahasta.

Äänestä

Kiinnostaisi tietää, että miten tyhmä pitää olla kun alkaa polttamaan kannabista ja käyttämään yleensäkin huumeita? Kannattaako sitä tyhmentymistä surra jonka kannabis aiheuttaa.

Älykkäät tekee aivan jotain muuta kuin lä'trää huumeiden kanssa. joten se ei ole älykkäiden ongelma.

Minua ei yleensäkään kiinnosta vähä-älyisten asiat, kuten afrikan nälänhätä ja muslimien idioottimaisuus.

Äänestä
  • "Kiinnostaisi tietää, että miten tyhmä pitää olla kun alkaa polttamaan kannabista ja käyttämään yleensäkin huumeita?"

    Todellä mukavuudenhaluinen,mutta sun kohdalla sillä ei ole merkitystä kun pää on noin tyhjä jo ennestäänkin.

    Äänestä

Narkit on säälittäviä. Se on se "nuoriso" tai siis anteeksi 29- vuotiaat vanhat ukot ja akat, joilla ei ole koulutusta eikä aikeitakaan mennä työelämään, jotka huumeistakin on kiinnistuneita.

Sekopäitä.

Äänestä

Kun lukee kannabisnarkkien kirjoituksia muilta palstoilta niin täytyy myöntää kannabis todella tuhoaa aivosoluja ja tyhmentää.Sillä jos kannabis laillistettaisiin niin rikollisethan siitä hyötyisi varsinkin huumediilerit.Ei olisi poliisi häiritsemässä ja narkit varastelisi minkä ehtii muiden tavaroita myydäkseen ne, ja saadakseen rahaa huumeisiin.eli rikollisuus vain lisääntyisi. Se on tosi että kannabis tyhmentää, ja aiheuttaa mielenterveysongelmia.Täytyy olla todella tyhmä jos alentuu käyttämään huumeita kuten kannabis ,kannabista kehuvat tyypit ovat pohjasakkaa. luulevat että kannabislailistetaan kun vingutaan suomi 24 palstoilla ja kehitellään uusia keskustelu ketjuja kannabiksen puolesta.Ei yhteiskunta tarvitse kannabisnarkkeja jotka vain elävät sosiaali tuella ja vieroksuvat työtä ja armeijaa .

Äänestä
  • Kovia huumeita on apteekit täynnä. Ei tarvi kun astella pätevälle lääkärille joka kirjoittaa maksua vastaan reseptin sitten vaan haet huumeet apteekista ja saat laillisesti ajella jopa autolla huumepäissäsi.

    Äänestä

Voisitko esittää perustellut tieteelliset faktat siitä miten kannabis tyhmentää ihmisen??

Näytä se tutkimus missä niin todetaan??

Miten maassa kasvava kasvi voi vaikuttaa ihmisen älykkyyteen?

Kerro mulle, TIEDE kiinnostaa minua..

Äänestä

todistaa kuinka tyhmiä narkkarit ovat.

Äänestä

Aloittaja on ressukka alkkisnarkkari jonka vähäiset aivosolut ovat tuhoutuneet alkoholinarkkauksen takia ja nyt yrittää hädissään valehdella että älkää käyttäkö kannabista.
Muistatteko tovi takaperin tuli suomalainen dokkari jonka nimikin on osuva;Alkoholisti dementtikojen määrä nousussa nuorimmat alle 30vuotiaita.
Siinä näytettiin miten alkoholi aiheuttaa raajojen amputointia,tuhoaa pysyvästi aivot sököksi eli jää tyhmäksi lopullisesti,nykiviä pakkoliikkeitä,diabetestä,psykooseja,onnettomuuksia,työkyvyttömyys eläkkeitä,asunnottomuutta jne. jne. mutta pahin siinä oli että alkoholin liikäyttö aiheuttaa vastakkaisen sukupuolen hormooni tuotannon lisäystä eli käyttäjistä tulee lopuksi viellä homoseksuaaleja!!

Hyi saakeli sentään mitä pas kaa alkoholi on verrattuna Kannabikseen joka parantaa tauteja sekä tuo helpotusta monille ihmisille ILMAN SEURAAMUKSIA ELIMISTÖLLE!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turha puolustella kirjoitti:

Tiedoksi vaan ja tuohan oli tutkijoiden perusteltu väittämä, johon on helppo yhtyä. varokaa huumeita, jos aiotte järkenne pitää siis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu