Joko Parkanolaisten Bemarit tsekattu?

Karoliina Kestin katoamisen suhteen?
4445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sun naapurin sällillä on ilmeisesti tuollainen tumma Compacti Bemari ja olet nyt muistivihkostasi tutkinut kollin menemisisä ja tulemisia. Päätyen johtopäätelmään, että syyllinenhän tuo on. Vaikka ei olisikaan, niin kyllä se jotain rötöksiä on tehnyt, kun on noin rikollisen näkönenkin.

Sorry, tuo oli huumoria. Huonoa, mutta huoomoria.

Äänestä

Niin aloituskin oli mutta sää et sitä vaan huomannut ;)

Äänestä
  • Miten niin HETI? Tieto tuosta Bemarista tuli poliisille vasta, kun auto nähnyt henkilö tuli ulkomaanmatkaltaan ja hän sai tietää tästä kadoksissa olevasta tytöstä.
    Minä uskon, että poliisit suhtautuvat tällaisten nuorten ja lasten katoamisiin lähtökohtaisestikin hieman skarpimmin ja että poliisi panostaa ihan henkilökohtaisellakin tasolla näihin enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epäluuloinen kirjoitti:

Karoliina Kestin katoamisen suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu