rakkauden valtakunta yhteyteen pääsyksi on. Kaikessa täydellisyyteen asti riittävästi Raamatun UUDESSA testamentissa viitoitettu. On kaikki valmiit opit ja ohjeet, kaiken hyväksi olevan mahdollistavine ja takaavine, kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi ehtoineen, ainakin lähes kaikkien länsimaisten ihmisten omassakin kodissa olevasta kirjasta, sen UUDEN testamentin puolelta, jota UUDEN liiton, Jumalan Armon aikakauden lopun, viimeisen sukupolven aikaa nyt elämme, luettavissa / tutkittavissa ja omaksuttavissa. Ja myös käytännössä toimivuuteen niiden. Kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvan, = Laillisen Oikeuden mukaisuuden mukaisten oppien ja ohjeiden mukaan laitettavissa.
Jos vain on tälle pahan vallassa olevalle, vääryyden ja pahuuden, saatanaa tuomiokseen / onnettomuudekseen palvelevalle maailmalle / ihmiskunnalle, ja siltä hirmuiseksi maailman lopukseen tuomiolta pelastukseksi vaihtoehdosta kiinnostuneita. Että haluavat tälle turvallisen ja turvatun, kaikin puolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavalle, kaikessa täydellisyyteen vievälle ja johtavalle, kaikessa Oikein, kaikille hyväksi tavalla elämän ja toiminnan / vaikuttamisen tielle lähteä. Sitä Laillista, = Raamatun UT mukaisesti toimivaa vaihtoehtoa rakentavaksi yhtyä.
Tähän kaikille hyväksi Lailliseen, Itse kaiken Luoja ja Omistaja Jumalan Luvalliseen vaihtoehtoon siirtymisen ja yhtymisen puolesta ääntä pitävä, Tälle tielle lähteviksi, Kristuksen Jeesuksen nimessä niillä kaikille hyväksi ehdoilla kutsuva, ohjaava ja vetävä. Vähäinen, valkeudeksi / herätykseksi työhön kutsuttu palvelijansa.
Tuolla plaza keskustelufoorumilla näistä asioista, asiallisen ja rakentavan keskustelujen mahdollisuudeksi (puolueeton) nimimerkillä viestittelevä.
Tie / mahdollisuus rauhan ja
Kristillisyyteen...
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad621198- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 51628
- 93610
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56564