Tällä palstalla paskasakki haukkuu paskaluotonantajia siitä, etteivät nämä myönnä lainaa luottohäiriöisille hörhöille. Uhataan tehdä rikosilmoituksia luotonantajista, jotka eivät anna luottohäiriöisille vikisijöille lainaa. Olisiko paskasakin aika mennä töihin ja lopettaa kuvittelut siitä, että ei lainattua rahaa tarvitse maksaa takaisin. Huomioikaa, että kunnon ihmiset saa aina lainaa ja kohtuuuhintaan eivätkä kunnon ihmiset tule tälle palstalle ruikuttamaan.
Mielenkiintoinen havainto !
Paskasakki forever
12198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitäs sitten ruikutat siinä?
Ai juu, et ole kunnon ihminen.
Saat hyötyliikuntaa, kun vedät tumppuun samalla kun ruikutat.
Saan lainaa mistä vaan rehellisestä paikasta.
Esim. ACT Rahoitus Oy´: n paikat ovat teksitiviestimaksuja kerääviä rikollispuljuja.
Voit milloin tahansa kokeila mitä tahansa niistä.
Kaikesta rikollisuudesta ja vippimahdollisuuksista huolimatta suosittelen luottokorttia kaikille, jotka tarvitsevat förskottia kuukausittain.
"Luottokorttifirmat" kun eivät perusta liiketoimintaansa pelkästään pikavilppi mielessä.
Lisäksi suosittelen käyttelytilin oheen säästötiliä vaikka s-etukortin oheen. Sinne säästäisi jonkun kympin joka kuu ja bonarit päälle.
Jokaisesta nettipankista voi laittaa vaikkapa suoraveloituksena menemään pikkusiivun säästötilille aina palkkapäivänä.
Tätä kautta voisi vähävaraiset ihmiset jopa oppia hahmottamaan säästämisen helppouden ja merkityksen, ja säästöön kilahtavan siivun kokoa voi pikkuhiljaa kasvattaa vaikka viitonen kerrallaan..
Se on kiva tunne, kun tietää, ettei ole aina matti kukkarossa.
Pitää vain olla selkärankaa ostaa vähemmän, kuin on varaa kulloisessakin elämäntilanteessa.
on luottokortitkin jo luottorajojen rajoilla?
No, sitten kannattaa kerrata toi mun vika lause..
Tutkittu fakta: Kun ostaa vähemmän, kuluu vähemmän rahaa!
Eli vesivelliä koneeseen ja pois kaikki hiuksenpidennykset ja festarireissut.
Kun ei osta, ei tule laskujakaan luukusta.
Markkinointikoneisto hypettää kaiken sen olevan äärimmäisen tarpeellista, jota et ennen edes tiennyt olevan olemassa.
Pitää pystyä olemaan ilman kaikkea hemmetin humpuukia!
Voi voi. Mulla on luottotiedot kunnossa. ACT ei myönnä kennellekään. Sen kun kokeilet. Puhelinlaskusi saa sinut itkemään.
400€ ilmaiseksi enslainaajalle,
http://lainaarahaa.blogspot.com
600€ ilmaiseksi ensilainaajalle,
http://tarjoussivu.net/Lainaa---Pikavippejä.php
Voisin vetää sua pannuun ilmaiseksi.
vertailkaa ensin, täältä http://pikavippivertailut.info/ ei ainakaan löydy ACT rahoitusta tai muita huijaripuluja... vai onko jollain ollu huonoja kokemuksiajoistain noista?
ainakin "tuomontupa"-paikka eli Flexcash eli NO WAY!
http://www.pikavippiuutiset.com sivustolla ei kerrankin tarjota pikavippejä tai anneta lainataulukoita vaan keskitytään itse asiaan ja siitä keskustelemiseen.