nato ja YK munasi

Nato pommitti hyvin toimivan Ripolin tuusan nuuskkaksi. Länsimaisen kaupungin ja YK:n luvalla.Kansa ei unohda.Englanti lähetti jo joukkoja Gadafia etsimään?? Ranskalla kiire päästä öljyyn käsiksi.
Nato tuki sisällisodassa kapinallisia? Miksi?
Kapinassa oli vain itäiset heimot. Isot läntiset heimot eivät olleet mukana.
1570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Pariisissa alkaa 1.9. Libyan ystävien kokous,johon osallistuu Nato-maiden lisäksi
Kiina,Venäjä,Intia,Brasilia jne.Joka tapauksessa jo nyt on varmaa se,ettei nämä
valtiot hyväksy Libyan kansallisten öljymonopolien yksityistämistä ulkolaisille öljy-yh-
tiolle,joten Libyan verinen sisällissota on vasta alussa.

Äänestä

kansa ei tosiaan unohda. Se muistaa lännen apua suurella kiitollisuudella.

Äänestä
  • Kaikki keihin naton pommit osu? Ranskan jakamien aseiden uhrit.

    Äänestä

Sinä ja sinun kansasi

Melkein kaikki eurooppalaismedia edustaa nykyään porvarillista propagandaa
Libyasta,millä ei mitään tekemistä sinänsä totuuden kanssa.

Äänestä

Nyt kapinnaliset teurastaa Gadafn kannattajia Ranskan antamilla aseilla. Laumoittain!

Äänestä
  • Suomikin antoi luvan yk:sa!

    Äänestä

Tottakai myös Suomen pikkuporvaristo nuolee YK:ssa lähinnä Yhdysvaltojen impe-
rialistien per.eitä.

Äänestä
  • Nyt on ojassa!

    Äänestä

Voi sentään.

Ilkeä nato pommittaa Gaddafin kannattajien asemia ja häiritsevät ihan tahallaan kansalaisten teurastusta. On se niin väärin kuin vasemmiston valtaannostama sekopää diktaattori ei enää saa vapaasti teurastaa kansalaisiaan.

Eihän sosialismista ole enää mitään iloa, jos kansalaisia ei tappaa. Onneksi Kiina sentään on selvästi pysynyt erossa Gaddafin palkkamurhaajien häirinnästä.

Niin, onhan ranska jo kuulemma keräämässä laivojaan Libyan rantaan ja aikoo rahdata öljylähteen pois. Mihinköhän ranska aikoo kähvelletyt öljyvarat kuskata.

Miksiköhän nato tuki kapinallisia. Ja ihan ilkeästi kaatoi niin kelpo sosialisti Gadafin harhoihin perustavan hallinnon. Ja esti rottien ja torakoiden teurastuksen.

Oliskohan kyse kansan suojelemisesta: sehän on vasureille mahdoton ajatus. Kansalla jotain oikeuksia: sehän on kaikki sosialisti eliitiltä pois.

Täytyy niillä jenkeillä ollla jotain kieroa mielessä: ettei vain olisi Marssilaisten kahdeksan lonkeroisten kaljupäiden kätyreitä.

NINEL

Äänestä
  • Tripoli oli toimiva länsimainen kaupunki, missä kaikki pelasi. Nato pommitti hajalle. Huumeveirajat tappaa siellä sumassa kaikkia.
    Kyllä on Ranska ammuksia antanut, kun koko ajan ampuvat ilaan.
    OIe minkäälaista järjestystä näillä huumepäissä avopakuilla ajelevilla.
    Kaikki huolto jo saatu poikki. Ei muuta,kuin simitön taurastus. Yksinkertanen NIEL kannataa tätä!

    Klaanit alkaa kisaa, kuka ottaa vallan.

    Äänestä

  • pimee NIEL kirjoitti:

    Tripoli oli toimiva länsimainen kaupunki, missä kaikki pelasi. Nato pommitti hajalle. Huumeveirajat tappaa siellä sumassa kaikkia.
    Kyllä on Ranska ammuksia antanut, kun koko ajan ampuvat ilaan.
    OIe minkäälaista järjestystä näillä huumepäissä avopakuilla ajelevilla.
    Kaikki huolto jo saatu poikki. Ei muuta,kuin simitön taurastus. Yksinkertanen NIEL kannataa tätä!

    Klaanit alkaa kisaa, kuka ottaa vallan.

    sana yksinkertainen on lievä ilmaisu NINEListä... paitsi että kaverin järki ei juoksi hän on myös settanut itsensä Naton ja sen verikoirien kannattajaksi. Varmaan Cia kin kuuluu hänen ystäviinsä.
    http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=1032

    Äänestä

  • "Mihinköhän ranska aikoo kähvelletyt öljyvarat kuskata. "

    Et tiedä mihin Ranska tarvii/käyttää öljyä?
    Noin tyhmäksi en sentään sinua luullut.

    Naton sotakone jauhaa ensin tienoon tuhanenvitunpäreiksi. Sitten huumeveijarit ajaa paikalle avopakuilla räiskienn ilmaan ransakalaisten antamilla aseilla. Tappen, jos jonku raunioista löytää..
    Nato suojeli Ripolilaisia tehden 40 tuhoisaa pommistuslentoa päivässä. Vain NIEL tajuaa moisen suojelun!

    Äänestä

Gadfin perheen tuomiolle? Varmaan samanlaiselle, kuin venäjällä Shahinperhelle?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Libyassa itsensä kirjoitti:

Nato pommitti hyvin toimivan Ripolin tuusan nuuskkaksi. Länsimaisen kaupungin ja YK:n luvalla.Kansa ei unohda.Englanti lähetti jo joukkoja Gadafia etsimään?? Ranskalla kiire päästä öljyyn käsiksi.
Nato tuki sisällisodassa kapinallisia? Miksi?
Kapinassa oli vain itäiset heimot. Isot läntiset heimot eivät olleet mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu