Helsingin Sanomien uusi päätoimittaja Riikka Venäläinen latasi melkoisen valhepommin Ilta-Sanomien jutussa, jossa käsiteltiin Tuomiojan syytöksiä Hesarin puolueellisuudesta.
Venäläinen. " HS on puolueeton ja riippumaton lehti. Meidän intressissämme ei ole vaikuttaa yleiseen mielipiteeseen," !!!!!!
Huhhuh! Hesari kävi muun päämedian kanssa lokakampanjaa Perussuomalaisia vastaan vaalien viime viikot. Mukaan oli saatu myös kyselyfirmat.
Vaalien alla ja sen jälkeen HS ajoi Kataista pääministeriksi ja RKP:tä hallitukseen kuin käärmettä pyssyyn.
Aika merkillistä toimintaa "puolueettomalta lehdeltä", joka ei halua vaikuttaa yleiseen mielipiteeseen....
Vuoden valhe Hesarilta!
7
119
Vastaukset
- Ilta-Sanomat?
Melko huvittavaa, kun IS muka objektiivisesti uutisoi HS:n päätoimittajan lausunnon.
Molemmathan kuuluvat Erkon puljuun. - Riikka-parka.
Eihän tuolla päätoimittajalla ole muuta mahdollisuutta, kun lausua moinen emävale julkisuuteen. Muuten on nopeasti entinen päätoimittaja.
Ei ole tosiaan helppoa olla toimittaja tässä valtakorruptoituneessa maassa ja päämediassa. Omantuntonsa ja moraalinsa voi myydä kaniin oitis. - YLE !
Hesari on yksityinen yritys, joten sen puolueellisuuden vielä jotenkin ymmärtää. Tosin sitä ei pitäisi valheellisesti mainostaa.
Mutta YLE:n ilmiselvä puolueellisuus on järkyttävää. YLE:ä pidetään yllä KAIKKIEN kansalaisten lupamaksuilla ja sen olisi siten oltava ehdottoman puolueeton. - Hesarin nimet.
Hesaria kutsutaan Pravdaksi ja Helsingfors Dagbladetiksi. Osuvat nimet, joita tuskin tarvitsee selittää.
- pykälänviilaaja
MInkä päivän IS:ssa tuo Venäläisen väite oli?
- Torstai.
Tuon päivän eli torstain 25/8 numero.
- Tiedoksi!
Hesarin omistaja Aatos Erkko kuuluu Svenska.Nu-pakkoruotsitusorganisaatioon.
"Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1656617- 322372
- 1872129
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101403Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1141375- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,291019Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke11904