15v on ok

Monissa euroopan maissa suojaikäraja on alempi kuin suomessa, eli espanjassa 14v

Aika usein ensimmäinen seksikokemus on tuon ikäisillä

Eli 15v pitäisi olla ok
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyi sinua pedofiiliä. Kadu itseäsi Jeesuksessa niin annan anteeksi. Suojaikärajan pitäisi olla tasan se, että kun on naimisissa saa harrastaa seksiä ilman ehkäisyä. Anaali- ja oraaliseksit ovat syntiä enkä hyväksy niitä. Miksi jonkun 16 vuotiaan kakaran pitäisi harrastaa seksiä, hänhän on vielä aivan pikkulapsi.

Äänestä

Raamatussa ikäraja on 14v

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KauhavanMies kirjoitti:

Monissa euroopan maissa suojaikäraja on alempi kuin suomessa, eli espanjassa 14v

Aika usein ensimmäinen seksikokemus on tuon ikäisillä

Eli 15v pitäisi olla ok

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu