Skriv på svenska!

Från och med nu skriver vi på svenska på detta SFP-forum.


Denna skrivelse har cencuren tagit bort, varför Suomi24.fi? Är ni rädda för Tala?
1894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Oletko aivan dorka? Palstan nimi on "Suomen ruotsalainen kansanpuolue", vain suomeksi.

Äänestä
  • Själv är du dorka,VÅRT PARTI är SVENSKA FOLKPARTIET,visst fan måste vi väl få diskuter vårt eget partis politik på svenska,eller så kunde det här forumet slopas helt och hållet.

    Äänestä

  • Antaa idioottien kirjoitella ruotsiksi..he eivät halua tälle palstalle keskustelua, vaan tykkäävät kirjoittaa yksinään. Kukaan suomenkielinen ei noita juttuja kuitenkaan lue, eikä niihin kannata vastata. Kirjoitellaan ja keskustellaan suomeksi ja jätetään omaan arvoonsa ruotsinkieliset vastaukset tai viestiketjut. Kun kerran tämä hemmoteltu kielivähemmistö haluaa eristäytyä omaan kielilokeroonsa, niin siitä vaan..ei ketään kiinnosta, oikeasti.

    Äänestä

  • jfalkoijfa kirjoitti:

    Antaa idioottien kirjoitella ruotsiksi..he eivät halua tälle palstalle keskustelua, vaan tykkäävät kirjoittaa yksinään. Kukaan suomenkielinen ei noita juttuja kuitenkaan lue, eikä niihin kannata vastata. Kirjoitellaan ja keskustellaan suomeksi ja jätetään omaan arvoonsa ruotsinkieliset vastaukset tai viestiketjut. Kun kerran tämä hemmoteltu kielivähemmistö haluaa eristäytyä omaan kielilokeroonsa, niin siitä vaan..ei ketään kiinnosta, oikeasti.

    Valfrihet är det inte det som allt handlar om.Läsa eller låta bli,valet är fritt.

    Äänestä

  • FRITT SPRÅKVAL kirjoitti:

    Valfrihet är det inte det som allt handlar om.Läsa eller låta bli,valet är fritt.

    Inte borde de här svenskspråkiga inläggen störa mera än t.ex de otaliga inläggen med pakkoruotsi pois ,som här alltid grasserar ?

    Äänestä

Vet ni H,urri jävel vad mena SFP??? Svenskafasistiskapartie, det är förbjuden i Sverige hiihi anarkistipartien

Arjalaiset katsokaa mitä teidän esi-isät on tehneet pahaa ja kertokaa sitten mikä on mitäkin..

Äänestä
  • Så nu skall vi lida för alla oförrätter som har hänt för hundratals år sedan.Enligt min rättsuppfattning är det nog inget fair play ?

    Äänestä

Ei tämä ole mikään SFP-forum vaan jos vilkaiset vasenta reunaa niin siellä lukee ihan selvällä suomen kielellä: SUOMEN RUOTSALAINEN KANSANPUOLUE!

Äänestä
  • På finska får man skriva vilka oförskämdheter som helst ,men herregud om någon vågar skriva något sakligt men på svenska,då är katastrofen ett faktum.

    Äänestä

Man skriver på det språk man vill! Ni ugrier kan ju inget annat än finska

Äänestä
  • Tritong !

    Äänestä

  • Är du säker på att vi ugrer bara kan finska?

    Äänestä

  • Muumijokellus fy fan kirjoitti:

    Är du säker på att vi ugrer bara kan finska?

    Nej,ni kan vilka språk ni vill,alldeles som vi svenskspråkiga,man måste ibland prioritera bara.

    Äänestä

Mitä?

Äänestä

Haha denna tråd är praktexempel på att det inte handlar om "pakkoruotsi", utan att det bara är ren och skär rasism.

Äänestä
  • Britta E har så rätt,pakkoruotsi har från första början bara varit en förevändning för allehanda påhopp och oförskämdheter mot oss svenskatalande.

    Äänestä

Britta E, du har 100% rätt!

Äänestä

Suck!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Saken är klar! kirjoitti:

Från och med nu skriver vi på svenska på detta SFP-forum.


Denna skrivelse har cencuren tagit bort, varför Suomi24.fi? Är ni rädda för Tala?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu