Onneksi Perussuomalaisissa ei ole aseistakieltäytyjiä tai sivilipalvelusmiehiä, vaan kaikki jäsenet ja kansanedustajat ovat suoraselkäisiä isänmaallisia suomalaisia, jotka ylpeänä ovat palvelleet isänmaataan Suomen asevoimissa. Sivarit ja muu roskasakki kuuluu noihin muihin puolueisiin!
Onneksi Perussuomalaisissa ei ole
armeija on must!
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Halla-aho on tietääkseni sivari. Niin että se siitä isänmaallisuudesta ja suoraselkäisyydestä.
Eikö se Immonenkin jonkin vapautuksen armeijasta saanut?
Tai sitten voi olla isänmaallisempaa käydä siviilipalvelu ja palvella maata hiukan pitempi aika. Joten sivarit ovat isänmaalisempia kuin armeijan käyneet. Sivarit auttavat vielä siellä yhteiskunnassa missä apua tarvitaan. Armeijassa taas puuhastellaan ja haukutaan isänmaanjohtajaa ja leikitään että venäjä hyökkää, mutta silti ei opeteta kauppa-aineita koska venäläiset ja kiinalaiset ostavat rahalla suomea. Joten mitä hyötyä armeijasta on? Osaa juosta taakse päin ja eteenpäin kun joku käskee. Eikö tuollaista jo leikitä esikoulussa jumppatunnilla.
Esikouluikäisenähän sitä myös kikkeleitä paljastellaan(Eerola), joten ovatkohan perSSut jotenkin kehitysiältään jossain varhaisemmassa vaiheessa?