Seinäjoella vaunujen kanssa bussiin

Minkälaisia on Seinäjoen paikallisliikenteen bussi? Vaunujen kanssa kai pääsee ilmaiseksi bussiin, mutta saako vaunut bussiin yksin, vai tarviiko apua? Onko siis bussit matalia vai onko rappuset tai vastaavaa? Mistä ovesta bussiin mennään vaunujen kanssa?
4114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tikkaat pitää ottaa mukaan!

Äänestä

Kiitos paljon vastauksesta! Siitä oli paljon apua!

Äänestä

mikä paikallisliikenne?

Äänestä
  • taitaa tarkoittaa vekseliaukion kiertäjiä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hm kirjoitti:

Minkälaisia on Seinäjoen paikallisliikenteen bussi? Vaunujen kanssa kai pääsee ilmaiseksi bussiin, mutta saako vaunut bussiin yksin, vai tarviiko apua? Onko siis bussit matalia vai onko rappuset tai vastaavaa? Mistä ovesta bussiin mennään vaunujen kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu