Soini on kuten mainoksen Hondamies.
Persuja peesaillaan siihen malliin demujen toimesta että mainos tulee väkisin mieleen.
Persuja peesaillaan siihen malliin demujen toimesta että mainos tulee väkisin mieleen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Soini peesaa iltalehden kyselyitä.
Missä asiassa demarit ovat peesanneet persuja?
Toteuttamalla kansan tahtoa eli ryssimällä kreikkavakuudet kun ei uskalla suoraan sanoa haluavansa eroon EU:sta/eurosta, kyllä kansa tietää. Jutta itse sanoi Porissa demarien kuunneltava kansaa ja tällä hetkellä ainut kansaa kuunnellut puolue on ollut perussuomalaiset. Joten hän kulkee perussuomalaisten jättämiä jalanjälkiä ja yrittää olla mieliksi perussuomalaisille eli the finneille eli suomalaisille. Demareita pelottaa tuhoutuminen joka tulee kun ei kuuntele kansaa. Jyrki boy on taas hiljaa ja antaa demarien tehdä työn ja ottaa vastuun koska tietää Eu:n käyvän kuolin kamppailua. Syytely on jo alkanut hallitus puolueissa, Jyrki kokeilee syöttää Jutan leijonille.
KAtoppa tämä vakuusjuttu on kopiotu.
Soinihan vaati Kreikan saaria vakuudeksi. Mitäköhän Soini olisi saarilla tehnyt? Hinannut Suomeen? Tosin Soinin takki on kääntynyt vakuusasiassa, kun SDP tekee hiki hatussa töitä sen puolesta, että paras mahdollinen vakuusratkaisu löytyy ja Soini ei voisi muuta kun kehua SDP:ta. Nyt Soini onkin sitä mieltä, ettei vakuuksia pidäkkään vaatia.
Sitä paitsi vakuuksia vaati ensimmäisenä vasemmisto. Soini laati silloin vielä Brysselissä metalliliiton ominaispäästöjärjestelmää.
Vasemmistoliiton Esko Seppänen on "hondamies", jota Timo Soini peesaa euromielipiteissään.
Sinä tiedät, vai, pölö väität?Katso peiliin. Tolla naamalla.
Täältä Soini kopioi mielipiteensä:
http://www.eskoseppanen.net/
Soini on punikki. Joo, joo, kyllä hänen takapihallaan on äänekäs natsileiri. Uskotaan! Mutta se ei muuta miksikään sitä tosiasiaa, että Soini itse on punikki. -Hän myöntää sen jopa Maisterisjätkä-satukirjassaan. Onneksi soinipunikin kupla on nyt puhkeamassa:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011082914283105_uu.shtml