Mistä saamme mesästysluvan Kuusamon Kitkajärven seudulle?

Hei!

Tietääkö kukaan, mistä saisimme metsästysluvan metsäkanalinnuille ajalle 12.9.-17.9.2011 Kuusamoon Kirkajärven seudulle? Olemme tulossa lomalle ja tarvitsemme metsästysluvan. Kuusamon yhteismetsän alueelle ei saa enää lupia. Voisiko joku auttaa asiassa, kiitos!
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei etelän pellet mitään lupia tarvi. Mettästää siellä etelässä vaan ja loma lomana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mesästäjä kirjoitti:

Hei!

Tietääkö kukaan, mistä saisimme metsästysluvan metsäkanalinnuille ajalle 12.9.-17.9.2011 Kuusamoon Kirkajärven seudulle? Olemme tulossa lomalle ja tarvitsemme metsästysluvan. Kuusamon yhteismetsän alueelle ei saa enää lupia. Voisiko joku auttaa asiassa, kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu