Missä Eroakirkosta.info-sivusto?

Muistaakseni se oli Tampereen srk, joka lanseerasi sivuston muutama vuosi sitten suurella kohulla ja kehui kuinka paljon siellä oli kävijöitä. Onko sivusto jo lopetettu ja jos niin miksi?
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On siitä jo ainakin kuukausi, kun tuo pukkasi virheilmoitusta. Sivustoa ei siis liene lopetettu, vaan se on vain unohtunut.

Hyvä että on teknisesti kipannut. Taustalla lienee kuitenkin joku CMS, jota ei kukaan muista päivittää. Ja sitten joku murtautuu sinne, ja arvaan ketä olisi silloin syytetty.

Äänestä

Sen domainin vois nyt ainakin hommata ja uudelleenohjata eroakirkosta.fi:lle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dglsgkaslgk kirjoitti:

Muistaakseni se oli Tampereen srk, joka lanseerasi sivuston muutama vuosi sitten suurella kohulla ja kehui kuinka paljon siellä oli kävijöitä. Onko sivusto jo lopetettu ja jos niin miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu